PARTNER PORTALU
  • BGK

Garnizon policji podsumował 2010 rok

  • slaskie.pl    14 stycznia 2011 - 09:56

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach podsumowano wyniki śląskiej policji za ubiegły rok. Uczestniczył w niej Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski oraz Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk.
Sześciu wyróżniających się policjantów otrzymało od komendanta głównego listy gratulacyjne.

Nadinspektor Dariusz Biel przedstawił wyniki pracy śląskiej policji w 2010 roku, realizację budżetu policji garnizonu śląskiego w minionym roku, a także określił najważniejsze zadania na rok bieżący.

Spotkanie było okazją do prezentacji nowoczesnego wyposażenia Centrum Operacyjnego KWP w Katowicach dofinansowanego przez Samorząd Województwa Śląskiego kwotą 176 000 zł oraz ruchomego stanowiska kierowania. W roku ubiegłym Zarząd Województwa przekazał także 200 000 zł na zakup sprzętu wysokościowego, narciarskiego oraz sprzętu do pokonywania przeszkód dla Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach.

Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk otrzymał z rąk wicemarszałka Kleszczewskiego „Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu wyróżnienia zwrócono uwagę na zaangażowanie komendanta w modernizację jednostek policji w naszym regionie.

Zapalono znicz pod obeliskiem upamiętniającym śląskich policjantów poległych na służbie.

Dziękując za wytężoną pracę w roku ubiegłym, Mariusz Kleszczewski zadeklarował dalsze wsparcie dla śląskiego garnizonu policji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.