PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk będzie miał nową atrakcję turystyczną

  • JS    8 listopada 2017 - 20:20
Gdańsk będzie miał nową atrakcję turystyczną
Napis zaprojektowali absolwenci architektury na Politechnice Gdańskiej: Michał Podgórczyk i Kaja Pobereżny. Nz. instalacja w trakcie pierwszych przygotowań, jeszcze we wrześniu (Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl)

Wysoki na 2,4 metra, długi na 15 metrów i ciężki prawie na 7,5 tony - to nowa atrakcja turystyczna miasta: napis „GDAŃSK”. W piątek, 10 listopada 2017 r., równo o godz. 18.00, napis, który stanie na Ołowiance, rozbłyśnie na biało-czerwono, rozpoczynając obchody rocznicy odzyskania niepodległości.
Choć Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada, w Gdańsku już dzień wcześniej rozpoczną się uroczystości. Obchody zainauguruje odsłonięcie napisu GDAŃSK, o ponad 2-metrowej wysokości, który zostanie specjalnie na tę okazję podświetlony w barwach narodowych.

- Czekaliśmy na dogodną okazję, by gdańszczankom i gdańszczanom zaprezentować efekt końcowy trwającego kilka miesięcy przedsięwzięcia - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. - Wigilia Święta Niepodległości to dobry moment na wspólne spotkanie i rozpoczęcie świętowania rocznicy odzyskania niepodległości. Rocznicy, którą w Gdańsku celebrować będziemy cały rok - podkreśla.

Przybyłym osobom na parking Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (Gdańsk, ul. Ołowianka 1) zostanie rozdanych łącznie tysiąc flag Gdańska i Polski. Wszystkich czeka również wizualna niespodzianka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.