PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk chce jak Berlin

  • KB    28 kwietnia 2010 - 10:08
Gdańsk chce jak Berlin

Gdańsk przygotowuje się do obsługi komunikacyjnej Euro 2012. Aby nie dopuścić do paraliżu miasta Zarząd Transportu Miejskiego chce skorzystać z niemieckich doświadczeń.
W czasie mistrzostw przez miasto przewinie się - według wstępnych szacunków - 250 tysięcy turystów i kibiców. W większości korzystać będą z komunikacji miejskiej. Tego jak stworzyć skuteczną koncepcję komunikacyjną na czas Euro przedstawiciele ZTM Gdańsk uczą się od fachowców z Berlina.

Cztery lata temu w stolicy Niemiec odbywały się najważniejsze mecze piłkarskich mistrzostw. Teraz specjaliści ze Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia (VBB) dzielą się swoimi doświadczeniami z pracownikami Zarządu Transportu Miejskiego - spółki zarządzającej komunikacją miejską w Gdańsku. Pomogą m.in. w opracowaniu całościowej koncepcji dotyczącej funkcjonowania komunikacji w czasie Euro.

- Musimy tak wykorzystać dostępne zasoby, by pomóc kibicom nie tylko w przedostaniu się na stadion i ze stadionu, ale również w poruszaniu się po całym Trójmieście - wyjaśnia wicedyrektor ZTM Gdańsk Sebastian Zomkowski, który uczestniczył w pierwszych rozmowach z przedstawicielami VBB.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.