PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk nie podoba się Europejczykom i ich nudzi

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    30 lipca 2010 - 08:43
Gdańsk nie podoba się Europejczykom i ich nudzi

Gdańsk to jedno z trzech najmniej atrakcyjnych i najnudniejszych dużych miast w Europie – tak uważa 3 tys. Europejczyków.
Wzięli oni udział w sondażu firmy TripAdvisor – największego i najpopularniejszego doradcy w dziedzinie turystyki. Jego strony internetowe odwiedza 35 mln użytkowników miesięcznie, zarejestrowanych jest 15 mln osób – informuje „Dziennik Bałtycki”.

Urzędnicy miejscy odpowiadają, że do takich rankingów należy podchodzić z przymrużeniem oka. Co więcej, ich zdaniem to, że Gdańsk, obok Krakowa, w ogóle znalazł się w tym rankingu – wśród takich stolic jak Londyn, Paryż czy Rzym – jest sukcesem, bo oznacza, że miasto jest przez Europejczyków rozpoznawane.

Ponadto argumentują, że to głos tylko 3 tys. osób, co jest niczym w porównaniu z 6 mln turystów, którzy w 2009 r. odwiedzili Gdańsk.

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi wśród młodych gdańszczan, ponad 80 proc. z nich uważa, że w mieście bardzo dobrze się dzieje, jeśli chodzi o życie codzienne, rekreację oraz kulturę, w tym działania w celu uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Najmniej atrakcyjnym miastem w Europie osoby, które wzięły udział w sondażu, wybrały Kraków. Tuż zanim uplasowało się Birmingham i Gdańsk – to także (obok Zurychu) najnudniejsze miasta Starego Kontynentu. Najatrakcyjniejszy jest Rzym. Według tego samego sondażu jednym z najnudniejszych miast dwa lata temu okazała się Warszawa. Rok później stolica miała z kolei najgorsze restauracje Europy i najbrzydszą architekturę – podaje „Dziennik Bałtycki”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Zbychu Edwajzer., 2010-08-02 12:49:30

    TripAdvisor??? A co to takiego???? Pewnie sam sobie robi statystykę na swoich stronach!!! Wszelkie strony i linki, związane z tym debilnym edwajzerem kasuję. Poszli won!!! Kraków, Gdańsk, Wrocław, Warszawa.... itp. are the best!!!
  • Były Łodzianin, 2010-08-01 20:39:08

    Jacy radni takie miasta