PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk po wielkich ulewach (zdjęcia)

  • pt    15 lipca 2016 - 11:38
Gdańsk po wielkich ulewach (zdjęcia)
Wielogodzinna ulewa spowodowała utrudnienia i szkody jakich dawno w mieście nie było (fot.gdansk.pl)

• Gdańsk podnosi się po wielkiej ulewie.
• W ciągu jednej doby spadło 160 litrów wody na metr kw. To więcej niż podczas wielkiej powodzi w Gdańsku w 2001 roku.
Wielogodzinna ulewa spowodowała utrudnienia i szkody jakich dawno w mieście nie było.
Służby pracują nad usuwaniem szkód, których zgłoszono w Gdańsku około 300.

Ulewa nie wyrządziła większych szkód na budowach Forum Gdańsk, choć do wykopu dostało się trochę wody. Zalana jest natomiast Galeria Bałtycka, która na razie będzie nieczynna.

Trwa inwentaryzacja wszystkich zbiorników wodnych w Gdańsku. Zniszczone jest koryto potoku Strzyża. Przez błoto, liście i gałęzie zapchane są odpusty, co uniemożliwia w wielu miejscach swobodny spływ wody.

W nocy wszystkie zbiorniki retencyjne wypełnione były po brzegi. Służby walczyły o to, by woda zatrzymała się na zbiornikach "Kiełpinek" i "Jasień". Dzięki temu nie spłynęła do Wrzeszcza.

W nocy do potoku Strzyża, na odcinku poniżej zbiornika "Srebrzysko", wpływało 8 metrów sześciennych wody na sekundę. To o wiele więcej niż mogło zmieścić się w korycie potoku.

Na Potoku Oliwskim i Potoku Strzyża wystąpiła awaria w czterech zbiornikach retencyjnych. Woda przelewa się m.in. w kierunku ul. Bursztynowej i ul. Reymonta. Woda wypłynęła też na ul. Pomorskiej na wysokości pętli tramwajowej.

Osuwiska skarp odnotowano na obwodnicy, na wysokości Węzła Kiełpinek oraz przy Drodze Zielonej.
Zamknięto ul. Niepołomicką ze względu na uszkodzony most. Jeżeli służbom uda się go zabezpieczyć ruch zostanie puszczony w tym miejscu.

Na trasie Siedlce - Morena wprowadzono wahadłowy ruch tramwajowy.

W ciągu nocy strażacy podjęli ponad 300 interwencji na terenie Gdańska. Przez całą noc pracowało 120 strażaków. Wspomagało ich dziewięć zastępów z sąsiednich gmin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.