PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk radzi sobie z organizacją meczów

  • PAP    15 czerwca 2012 - 16:25
Gdańsk radzi sobie z organizacją meczów

Według władz miasta, Gdańsk radzi sobie świetnie z organizacją meczów rozgrywanych w tym mieście w ramach Euro. W ocenie gospodarzy bardzo dobrze działa zarówno transport, jak i służby porządkowe oraz medyczne.
W Gdańsku odbyły się już dwa z czterech meczów zaplanowanych w tym mieście w ramach turnieju. W piątek na konferencji prasowej władze miasta wysoko oceniły pracę wszystkich służby odpowiedzialnych za organizację turniejowych imprez.

Czytaj też: 20 ton śmieci wywieziono z Gdańska po meczu

"Zdajemy egzamin na piątkę. Organizacja jest naszą silną stroną, ale myślę, że tak naprawdę nasi goście są najsilniejszym atutem, a także sami gdańszczanie" - powiedział wiceprezydent Gdańska Andrzej Bojanowska.

Dodał, że w jego ocenie "wyśmienicie" zadziałał transport publiczny, w tym przede wszystkim SKM, z której pociągów skorzystała większość gości udających się na stadion.

Wśród rzeczy, które należałoby jeszcze poprawić, Bojanowski wymienił podejmowane już działania związane z utrzymaniem czystości na terenie Głównego Miasta, a wśród nich zwiększenie obsady ekip sprzątających oraz liczby przenośnych toalet.

Wiceprezydent poinformował, że w czwartek na terenie Głównego Miasta, gdzie przed i po meczem odbywała się piłkarska fiesta z udziałem wiele tysięcy kibiców Irlandii i Hiszpanii, zanotowano 30 interwencji patroli medycznych, nie dotyczyły one jednak poważnych zdarzeń.

"Nie mieliśmy żadnego przypadku hospitalizacji" - uzupełnił Bojanowski.

Przypomniał też, że w sobotę, w związku z meczem Polska-Czechy, zostanie powiększona - z 30 do 40 tys. osób, gdańska Srefa Kibica.

"Mam nadzieję, że jutro będzie co świętować" - powiedział Bojanowski dodając, że jeśli Polska dostanie się do ćwierćfinału, wówczas gdańska strefa zostanie rozszerzona tak, by móc pomieścić 60 tys. osób.

W ocenie pomorskiej policji, turniejowe imprezy w regionie przebiegają bardzo spokojnie.

"Generalnie w czasie trwania Euro w całym regionie odnotowujemy mniej zdarzeń typu kryminalnego niż np. w tym samym czasie w ub. roku" - poinformował Maciej Stęplewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

W Gdańsku rozegrane zostały w ramach turnieju dotychczas dwa mecze. Pierwszy z nich - Hiszpania-Włochy, zakończony remisem 1:1, odbył się 10 czerwca. Z kolei w czwartek, na miejscowej arenie, drużyna Hiszpanii wygrała 4:0 z Irlandią.

W poniedziałek w Gdańsku odbędzie się mecz Hiszpania-Chorwacja. Ostatnie spotkanie na gdańskiej arenie zostanie rozegrane w piątek 22 czerwca i będzie to mecz ćwierćfinałowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.