PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: Wystawa prac Guentera Grassa

  • PAP/JL    12 kwietnia 2016 - 10:26
Gdańsk: Wystawa prac Guentera Grassa
Prace plastyczne Guentera Grassa galeria jego imienia w Gdańsku. Fot. Pixabay.com

Kilkadziesiąt grafik, rysunków i rzeźb Guentera Grassa pokazanych zostanie na wystawie w galerii jego imienia w Gdańsku.
Towarzyszyć im będą prace 13 miejscowych artystów. Wernisaż wystawy odbędzie się 13 kwietnia, w pierwszą rocznicę śmierci niemieckiego twórcy.

Dzieła na wystawie „Guenter Grass – kolekcja Plus” pochodzą ze zbiorów Gdańskiej Galerii Guentera Grassa. Od 2007 r. miejska placówka zgromadziła 141 prac plastycznych laureata literackiej Nagrody Nobla, który tworzył także grafiki, rysunki i rzeźby.

Na wystawę zaproszonych zostało 13 gdańskich artystów. – Klucz przy wyborze dzieł był prosty. Najpierw poszukałam określonych motywów ikonograficznych w pracach Grassa i jednocześnie zbliżonych do nich wątków w twórczości gdańskich artystów, a następnie zestawiłam te dzieła –mówi kurator wystawy Marta Wróblewska.

Z konfrontacji tej wynika, że w niektórych dziełach przesłanie Grassa i artystów z Gdańska jest podobne, a w innych z kolei całkowicie odmienne.

Prace gdańskich artystów obejmować będą różne gatunki sztuki: ceramikę, fotografię, instalacje, rzeźbę, malarstwo, rysunki i wideo.

Wystawa będzie czynna do 14 sierpnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.