PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdański port rozpoczyna współpracę z chińskim partnerem

  • JL    27 czerwca 2016 - 09:41
Gdański port rozpoczyna współpracę z chińskim partnerem

Memorandum o współpracy Portu Morskiego Gdańsk z chińskim portem Qingdao przypieczętowane. Fot. Gdańsk.pl (Grzegorz Mehring)

Przedstawiciele chińskiej Grupy Port Qingdao i Zarządu Portu Morskiego Gdańsk podpisali memorandum o współpracy.
Obie strony liczą na intensyfikację dotychczasowych kontaktów. Jest o co walczyć – Port Qingdao to siódmy port świata.

Dokument podpisano 24 czerwca 2016 r. w Gdańsku. Sygnatariusze zadeklarowali w memorandum, że będą kontynuować i zacieśniać współpracę, by doprowadzić do intensyfikacji wymiany handlowej drogą morską.

– Spotykamy się w dniu dużych zmian nie tylko dla Unii Europejskiej, ale także dla całego świata. Trudno powiedzieć, jak będą wyglądały relacje biznesowe po Brexicie. Jedno jest pewne: rozmawiając z parterami chińskimi przyjmujemy globalną perspektywę – uważa Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej.

Niu Junxian, wiceburmistrz Qingdao, uważa że relacje nawiązane między miastami i portami będą się rozwijały.

– Chcemy rozwijać się globalnie, a Port Gdańsk to dla nas strategiczne miejsce w tej części Europy, naturalny cel na naszej mapie rozwoju – zadeklarował Zheng Minghui, przewodniczący Grupy Port Qingdao.

W uroczystości wzięli udział nie tylko sygnatariusze memorandum i przedstawiciele miast Qingdao i Gdańska. Stronę chińską reprezentowali także m.in. Zhao Shinyu – dyrektor Międzynarodowej Strefy Współpracy Gospodarczej Qingdao, Xiong Jianbo – dyrektor Grupy Qingdao International Airport i Wang Zenglian – wicedyrektorka tamtejszej Międzynarodowej Strefy Ekonomicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.