PARTNER PORTALU
  • BGK
.pl/images/2017/icons/mail2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Gdańskie zabytki obciążone hipoteką

  • PAP    21 kwietnia 2011 - 17:27

Znane gdańskie zabytki, których właścicielem jest Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, zostały obciążone hipoteką.
Zabytki takie jak Ratusz Głównomiejski, Dwór Artusa, których właścicielem jest Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, zostały obciążone hipoteką na rzecz firmy, która wykonywała remont dla muzeum. Placówka twierdzi, że zapłaciła wszelkie należności.

W księgach wieczystych nieruchomości należących do Muzeum Historycznego Miasta Gdańska (MHMG) ponad miesiąc temu dokonany został przez sąd wpis hipoteki na rzecz wierzyciela firmy budowlano-remontowej Megaron z Gdańska. Księgi wieczyste gdańskich zabytków zostały obciążone kwotą 323 tys. zł. Obciążone nieruchomości obejmują ok. 15 zabytkowych obiektów.

Muzeum miało nie rozliczyć się z firmą Megaron za prace remontowe w Ratuszu Głównym. Spółka ta była bowiem, obok dwóch innych firm, częścią konsorcjum, które w 2008 r. wygrało przetarg na te roboty. Megaron nie otrzymawszy zapłaty postanowił dochodzić swoich praw przed sądem.

Muzeum odpiera zarzuty firmy Megaron, twierdząc, że uiściło wszystkie zobowiązania finansowe, jakie powstały w wyniku realizacji zadania tj. remont instalacji elektrycznej i teletechnicznej w ratuszu. Pieniądze zostały przelane na konto firmy Dolan Sat, lidera konsorcjum.

- Do tej pory Muzeum Historyczne Miasta Gdańska nie zostało oficjalnie poinformowane o decyzji zabezpieczenia roszczeń finansowych firmy Megaron na hipotece muzeum. Po otrzymaniu tej decyzji muzeum odwoła się od niej - napisała w oświadczeniu przesłanym mediom, rzecznik prasowy muzeum Monika Kryger.

Dodała, że o całej sytuacji poinformowany został Ośrodek Ochrony Zbiorów Publicznych w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.