PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia bezpieczną przystanią

  • lk    21 października 2010 - 17:53
Gdynia bezpieczną przystanią

W Gdyni w latach 2011 - 2013 realizowany będzie program prewencyjny "Bezpieczna Przystań - Gdynia". Dzisiaj podpisano umowę w tej sprawie.
W Gdyni w latach 2011 - 2013 realizowany będzie program prewencyjny "Bezpieczna Przystań - Gdynia". Dzisiaj podpisano umowę w tej sprawie.

Dzisiaj (21 października) przedstawiciele władz Gdyni, policji i innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście podpisali w magistracie porozumienie dotyczące realizacji Gdyńskiego Policyjnego Programu Prewencyjnego "Bezpieczna Przystań - Gdynia" na lata 2011-2013.

W programie oprócz Miasta uczestniczyć będą m.in. Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa oraz Straż Miejska. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa gdynian i turystów. Wśród wielu podejmowanych działań znajdą się m.in. policyjne patrole w miejscach zagrożonych i środkach komunikacji publicznej, spotkania edukacyjne policjantów z uczniami, zabezpieczenie imprez masowych i sezonu letniego oraz współpraca z innymi instytucjami w zakresie przeciwdziałania patologiom.

Podobne porozumienia podpisywano już wcześniej, bowiem przypominamy, że "Bezpieczna Przystań - Gdynia" funkcjonuje od 2005 r. Program przynosi zamierzone skutki i znacznie obniżył poziom przestępczości w Gdyni.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podkreślił, że w batalii o poprawę bezpieczeństwa w mieście najważniejsza jest współpraca wszystkich służb i Miasta. Dodał, że obok tropienia przestępców równie istotna jest prewencja, m.in. programy edukacyjne dla najmłodszych, co znalazło odzwierciedlenie w założeniach programu.

Czytaj też:

100 nowych kamer w Gdyni 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.