PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia w sejmie

  • RAF    8 kwietnia 2010 - 14:26

Do 12 kwietnia w holu przed salą kolumnową sejmu oglądać można wystawę „Gdynia 1939. Losy miasta i ludzi”, która w październiku i grudniu ubiegłego roku gościła w Muzeum Miasta Gdyni.
Wystawa ma za zadanie ukazać miasto sprzed 70 lat. Obok przygotowań do nieuchronnie zbliżającego się konfliktu, bohaterskiej obrony miasta, jego zajęcia i aresztowań mieszkańców, przybliża tragedię Piaśnicy, wysiedlenia oraz życie codzienne w Gdyni czasu II wojny światowej. Mimo szerokiego tła, ekspozycja skupia się na ludziach - uczestnikach, świadkach i ofiarach tamtego okresu, aby ich trudne losy uświadomiły młodym pokoleniom prawdziwy dramatyzm II wojny światowej. Ciekawa aranżacja, unikatowe eksponaty oraz wykorzystane multimedia pomagają przejść przez wrzesień 1939 r. razem z ówczesnymi mieszkańcami Gdyni.

 „Gdynia 1939. Losy miasta i ludzi” to wspólna wystawa historyczna Muzeum Miasta Gdyni, Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych, Muzeum Stutthof, gdańskiego odziału Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu i Stowarzyszenia Rodzina Piaśnicka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.