PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia zaprasza na plener czytelniczy

  • PAP    2 sierpnia 2012 - 08:54
Gdynia zaprasza na plener czytelniczy

60 wydawnictw pokaże swoje nowości książkowe na I Nadmorskim Plenerze Czytelniczym, który rozpocznie się w piątek w Gdyni.
Na Skwerze Kościuszki, jednym z najpopularniejszych miejsc w tym mieście, stanie 50 namiotów z ofertą oficyn.

„To impreza o charakterze otwartym, która łączy elementy targów książki i prasy z pełnym atrakcji programem imprez towarzyszących i wizytami popularnych autorów” – poinformowało biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Gdyni.

Nadmorski Plener Czytelniczy potrwa do niedzieli. Gośćmi imprezy będą m.in. Małgorzata Kalicińska, Dorota Gellner, Zofia Kucówna, Dorota Zawadzka, Krzysztof Daukszewicz, Marek Przybylik, Stefan Szczepłek.

W pierwszym dniu pleneru zaplanowano m.in. spotkania pod hasłem „Poznajemy Gdynię” z udziałem Kazimierza Małkowskiego, autora m.in. serii „Anegdoty Gdyni” oraz Małgorzaty Sokołowskiej, autorki i współautorki takich książek jak „Gdynia – przewodnik po mieście”, „Dni bezciastkowe. Gdynia w latach 1945-56” i „Gdynia w gazetach przez 75 lat”.

W sobotę dla publiczności gdyńskiego kiermaszu książek przygotowano spotkania z autorami kryminałów: Mariuszem Czubajem, autorem „Zanim znowu zabiję”; Leszkiem Talko znanym jako Wiktor Hagen, autorem „Granatowej krwi” i „Długiego weekendu”; Anną Klejzerowicz, autorką m.in. opowiadań grozy z cyklu „Złodziej dusz. Opowieści niesamowite” i powieści kryminalnych: „Sąd ostateczny”, „Cień gejszy” oraz Piotrem Schmandtem, który napisał „Gdański depozyt”.

Niedziela, ostatni dzień imprezy, upłynie m.in. pod hasłem „Literatury pod żaglami”. W tym cyklu z czytelnikami spotka się Monika Witkowska, autorka książki „Kurs na Horn. Dziennik z rejsu”, która jest zbiorem opowieści z dwumiesięcznego rejsu jachtem „Stary” od chilijskiego portu Valparaiso na Falklandy. Podróżniczka opowie m.in. o sztormie z 16-metrowymi falami i o tym, jak wyglądają relacje w załodze, w której jest tylko jedna kobieta i ośmiu młodych mężczyzn.

W części poświęconej literaturze marynistycznej wystąpi także komandor Jerzy Łubkowski, dowódca okrętu-muzeum ORP „Błyskawica”. Podczas pleneru czytelniczego odbędą się także koncerty muzyczne w wykonaniu artystów ze Studium Wokalno-Aktorskiego Danuty Baduszkowej w Gdyni.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.