PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdzie na narty? Polskie stacje narciarskie rywalizują z Włochami i Słowacją

  • AT    24 października 2016 - 07:32
Gdzie na narty? Polskie stacje narciarskie rywalizują z Włochami i Słowacją
Zbliża się sezon zimowy - stacje narciarskie rozpoczynają bój o klienta. (fot.pixabay.com)

• Ośrodki narciarskie zaczynają walkę o polskiego narciarza.
• - Mamy nowoczesną infrastrukturę i klient, który do nas przyjeżdża dostaje pełną ofertę - mówi Paweł Nowobilski z Białki Tatrzańskiej.
Narty w Polsce, we Włoszech, a może na Słowacji? Stacje narciarskie zaczynają rywalizację o klientów.

Marta Harat reprezentująca włoski region Trentino podkreśla w rozmowie z IAR, że trudy dłuższej wyprawy z Polski narciarzom są rekompensowane na miejscu. - Przede wszystkim słońcem, wyśmienitymi warunkami narciarskimi i pysznym jedzeniem - wylicza Marta Harat.

Jan Bosnowic, dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie przekonuje w rozmowie z IAR, że narciarze poszukujący "alpejskiego standardu" znajdą go u naszych południowych sąsiadów.

- Wszyscy chcą już jeździć w kurortach gdzie są nowoczesne gondole, a nie orczyki. Ważne dla narciarza jest także to, że Słowacja jest blisko, a zjeżdżać można z ponad 2000 m.n.p.m. - podkreśla Jan Bosnowic.

Czytaj też: Jedna karta Skipass, by korzystać z czterech ośrodków narciarskich

Paweł Nowobilski z Białki Tatrzańskiej zapewnia z kolei, że w ostatnich latach także polskie stacje narciarskie skutecznie rywalizują o klienta. - Wiadomo, gór wyższych nie wybudujemy, ale mamy nowoczesną infrastrukturę i klient, który do nas przyjeżdża dostaje pełną ofertę - mówi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Daga0, 2016-10-25 08:33:31

    Jeżeli narty to tylko Włochy! Szczególnie, że na narty-wlochy.pl zdarzają się fajne oferty ;)
  • Andrzej S, 2016-10-24 09:51:21

    Tylko naiwny i nie znający tematu może uważać, że jakikolwiek polski ośrodek narciarski może rywalizować z terenami alpejskimi .Po prostu są tam wielkie góry, inny klimat no i inne w sumie korzystniejsze ceny.