PARTNER PORTALU
 • BGK

Gdzie Polacy spędzają tegoroczne wakacje?

 • JK    1 sierpnia 2016 - 10:34
Gdzie Polacy spędzają tegoroczne wakacje?
Większość Polaków spędza wakacje w Polsce. Fot. Pixabay.com

W lipcu aż 54 proc. Polaków zdecydowało się na spędzenie urlopu w kraju. Drugim najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym po Polsce są Włochy.
W lipcu królowała Warszawa. Zaraz za nią uplasowały się kolejno inne polskie miasta: Gdańsk, Wrocław, Kraków, Zakopane, Poznań i Sopot.

Mimo rosnącej oferty zagranicznych hoteli i innych opcji noclegu za granicą, nadal najchętniej spędzamy urlop w Polsce.

Według serwisu HotelsCombined.pl w lipcu aż 54 proc. Polaków zdecydowało się na pozostanie w kraju i za cel wakacyjnego wyjazdu obrało kierunki, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, czyli polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego i góry na południu Polski.

Więcej tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Helenka, 2016-08-03 10:38:58

  Do Sławek: Woow, to musiała być niesamowita wyprawa, zazdroszczę! Ja sama też bardzo lubię zwiedzać Polskę jak tylko mogę. Ale o bookaparcie jeszcze nie słyszałam, chyba muszę skorzystać.
 • glaertes, 2016-08-02 10:00:17

  Ja w domu, w pracy! Wszak w żydowskiej Judeopolonii obowiązuje słynne Arbeit macht frei"! A nie będę brak kredytu na to by spędzić wolny czas! Nie jestem kmiotem ze wsi!
 • Sławek, 2016-08-02 09:26:08

  Kiedyś sądziłem, że Polska jest mało ciekawym krajem... Ale niedawno zmieniłem zdanie. Żona przekonała mnie do wyprawy przez najważniejsze miasta Polski. To było coś niesamowitego. W każdym z nich spędzaliśmy po kilka dni, by pozwiedzać, a potem ruszaliśmy w drogę. Dużą pomocą byli właściciele nocle...gów, w których przebywaliśmy. Nie dość, że zazwyczaj byli bardzo mili, to jeszcze udawało się nam obniżać ceny z bookapartem. Miło wspominam tą wyprawę. :)  rozwiń