PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdzie postawić stojaki?

  • KB/ UMT    10 sierpnia 2010 - 17:02
Gdzie postawić stojaki?

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu planuje montaż bezpiecznych stojaków rowerowych na terenie Starego Miasta i Bydgoskiego Przedmieścia.
Jak informuje toruński urzad miasta lokalne firmy i instytucje zainteresowane postawieniem stojaków rowerowych przed swoimi siedzibami mogą kontaktować się w tej sprawie z MZD.

Montowane przez miejskich drogowców stojaki umożliwiają wygodne oparcie roweru i bezpieczne przypięcie go za ramę. Koszt jednego stojaka rowerowego, do którego można przypiąć 2 rowery wraz z montażem, wynosi nieco ponad 400 zł, i jest pokrywany z kasy miejskiej.

Miejski Zarząd Dróg zachęca toruńskie firmy i instytucje zainteresowane montażem stojaków w pobliżu swoich biur i lokali o zgłoszenie swoich propozycji drogą elektroniczną na adres: mzd@mzd.torun.pl - w temacie maila należy wpisać "stojak rowerowy".

Stojak zostanie zamontowany zgodnie ze zgłoszona propozycją, jeżeli zaproponowane miejsce znajdować się będzie w pasie drogowym i będzie ogólnodostępne dla wszystkich rowerzystów. Swoje propozycje mogą zgłaszać także osoby prywatne, które znają miejsca, gdzie stworzenie parkingu rowerowego jest wskazane.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.