PARTNER PORTALU
  • BGK

Global Gathering w lipcu w Gdańsku

  • PAP    30 marca 2011 - 21:16

Międzynarodowy festiwal muzyki elektronicznej "Global Gathering" odbędzie się 9 lipca w Gdańsku. W czwartej, polskiej edycji tej imprezy królować będą trance, house oraz techno.
- Liczymy na udział ok. 20 tysięcy fanów. Nasz festiwal adresujemy nie tylko do osób młodych w wieku 18-25 lat, ale także do szerszej publiczności - powiedział w środę na konferencji prasowej w Gdańsku Paweł Szlanga z poznańskiego oddziału firmy MSM Events, organizującej "Global Gathering".

Na trzy miesiące przed imprezą potwierdzono uczestnictwo 24 muzyków, w tym 10 z zagranicy; są to m.in. Armin van Buuren - autor niezliczonej liczby szlagierów muzyki trance, określany, jako DJ numer 1 na świecie; Richie Hawtin - żywa legenda muzyki techno; pełen energii showman z najwyższej house'owej półki Martin Solveig oraz kultowa postać muzyki tanecznej Kai Tracid.

Idea festiwalu "Global Gathering" powstała w Wielkiej Brytanii. Jego celem - jak wskazuje nazwa - jest globalne ocieplenie stosunków międzyludzkich, poprzez zgromadzenie w tym samym czasie i miejscu ludzi, których bez względu na wiek, zawód, religię czy kolor skóry łączy miłość do muzyki i dobrej zabawy.

Sukces brytyjskiego festiwalu sprawił, że projekt "Global Gathering" zorganizowano także w takich krajach jak: USA, Turcja, Białoruś, Ukraina, Rosja i Korea Południowa. W Polsce trzy dotychczasowe edycje imprezy, w latach 2008-2010, miały miejsce w Poznaniu.

Tegoroczny polski festiwal "Global Gathering" zaplanowano blisko budowanego na EURO2012 stadionu piłkarskiego PGE Arena Gdańsk. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: