PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina Dobra: rozdano stypendia i nagrody

  • www.Bezrzecze24.pl    5 kwietnia 2012 - 11:21

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Dobra rozdano stypendia artystyczne oraz nagrody za wyniki sportowe. W sumie nagrodzono 26 osób z gminy Dobra, w tym 6 osób z Bezrzecza.
Stypendia w zakresie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury przyznawane są głównie artystom, twórcom i organizatorom działalności kulturalnej. Szanse mają również osoby upowszechniające kulturę oraz mające wybitne osiągnięcia w dziedzinach twórczości artystycznej – w szczególności w malarstwie, tańcu i muzyce.

Podczas sesji rady, która odbyła się w czwartek 29 marca, wręczono stypendia artystyczne 11 osobom z terenu gminy Dobra. Aż 5 wyróżnień trafiło do mieszkańców Bezrzecza. Wyróżnione osoby to: Marcin Kleist, Natalia Sierguć, Aleksander i Bartłomiej Grieger oraz Klaudia Gos z Bezrzecza, Kamil Mikulski i Mateusz Tochman z Mierzyna, Grażyna Grabicka, Szymon Kalinowski, Anna Wojtunik i Piotr Malewicz z Dobrej.

Tego samego dnia wręczono również nagrody za osiągnięte wyniki sportowe. Wyróżniono 15 osób z gminy, w tym 1 osobę z Bezrzecza. Nagrody otrzymali: Radomir Markunowicz z Bezrzecza (karate), Krzysztof Bernatowicz (narciarstwo wodne), Tomasz Grieger (grapp ling), Aleksandra Lewandowska (pływanie) i Weronika Lewandowska (pływanie i gimnastyka artystyczna) z Mierzyna, Aleksandra Majewska (gimnastyka artystyczna) i Adrian Zachciał (lekkoatletyka) z Dołuj, Katarzyna Malewicz (karate), Agata Smoleń (narciarstwo wodne), Anna Magda (karate), Patryk Kozieł (karate) i Aleksandra Zimny (piłka ręczna) z Dobrej, Michał Sobanda (wioślarstwo) z Wołczkowa oraz Arkadiusz Kocyła (tenis ziemny) i Jacek Smoleń (narciarstwo wodne).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.