PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina funduje rolnikom wakacje

  • PAP    25 listopada 2013 - 12:31
Gmina funduje rolnikom wakacje

Gmina wiejska Ełk wysłała 50 rolników na wczasy w polskie Tatry. Wyjazd kosztował gminę niespełna 50 tys. zł. Wójt zapowiada kolejne takie wyjazdy.
Wójt gminy Ełk Antoni Polkowski powiedział PAP, że gmina wysłała rolników na wczasy pierwszy raz, ale nie ostatni.

"Wszyscy mówią o potrzebie wyjazdów dzieci na wakacje i to jest prawdą. Ale nie można zapominać o rodzicach tych dzieci (...) Od pokoleń żyją w tej samej wsi, nosa poza nią nie wyściubiając zbyt daleko" - powiedział PAP Polkowski. Dodał, że tryb pracy rolników wymaga od nich stałej obecności w domu.

Rolnicy z Mazur byli m.in. w Zakopanem.

Za wyjazd 50 osób gmina zapłaciła 45 tys. zł, do wczasów dołożył się także KRUS oraz sami rolnicy. Polkowski w rozmowie z PAP zapowiedział, że w przyszłym roku będzie chciał zorganizować podobny wyjazd.

Dotąd gmina Ełk wysłała na wczasy i obozy w sumie 1,7 tys. dzieci z rolniczych rodzin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Zdziwiony, 2013-11-25 20:49:26

    Czytam i nie wierzę własnym oczom. Trochę mało informacji ale i tak ktoś powinien zainteresować się tymi wycieczkami. Gmina z własnego budżetu sponsorowała ten wyjazd? Jakimi kryteriami kierowano się wybierając rolników i kto ich typował? Ten artykuł powinna dostać prokuratura albo inna służba aby w...yjaśnić wątpliwości których jest niemało.  rozwiń