PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina i miasto Łazy świętują 50-lecie nadania praw miejskich

  • MN    10 lutego 2017 - 14:58
Gmina i miasto Łazy świętują 50-lecie nadania praw miejskich
2017 rok minie w Łazach pod znakiem wydarzeń specjalnych. (fot. UM Łazy, Facebook)

• 2017 rok jest wyjątkowym dla gminy i miasta Łazy. W tym roku gmina świętuje bowiem pięćdziesięciolecie uzyskania praw miejskich.

• Przez cały rok odbywać się będą liczne imprezy przypominające ten jubileusz.
Urząd Miasta w Łazach zapowiada, że w związku z 50-leciem nie zabraknie imprez gospodarczych, sportowych, kulturalnych oraz uroczystości i wydarzeń istotnych dla mieszkańców Łaz. Imprezy w mieście będą oznaczone specjalnym logo, które będzie przypominać o urodzinach miasta.

W najbliższą niedzielę (12 lutego) w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach zaplanowano wyjątkowy koncert muzyki poważnej. Koncert walentynkowo-karnawałowy zainauguruje jubileusz miasta.

Kolejnym wydarzeniem upamiętniającym jubileusz Łaz będzie maraton pływacki "10 kilometrów na 10-lecie". To także element obchodów 10-lecia działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach. Organizatorem maratonu jest UTW i Park Wodny JURA w Łazach.

Ukoronowaniem uroczystości będzie listopadowy koncert „50 lat minęło”, podczas którego uhonorowane zostaną osoby zasłużone dla gminy. 

Czytaj też: Startuje konkurs Gmina Fair Play 2017

- Będziemy chcieli przypomnieć i uhonorować specjalnymi medalami okolicznościowymi osoby, które przyczyniły się do rozwoju naszego miasta – mówi o koncercie burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

Wykaz wszystkich imprez można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Łazowianin, 2017-02-11 09:05:28

    To zdjęcie to raczej nie pokazuje Łaz o których piszecie...