PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina Olsztyn uruchomi portal turystyczny

  • PAP    31 grudnia 2012 - 19:10
Gmina Olsztyn uruchomi portal turystyczny

Mapy z lokalizacją i opisem atrakcji turystycznych, kalendarz wydarzeń kulturalnych, a także informacje o bazie noclegowej znajdą się na portalu turystycznym, który ma utworzyć gmina Olsztyn.
Uruchomienie portalu ma kosztować 542 tys. zł - podał urząd miasta. Dofinansowanie unijne projektu wynosi 85 proc. inwestycji, czyli 460 tys. zł. W poniedziałek samorząd Olsztyna podpisał umowę na unijną dotację.

Portal, który ma powstać do 2014 roku, będzie przeznaczony dla turystów odwiedzających województwo warmińsko-mazurskie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii użytkownicy będą mogli zaplanować wypoczynek w Olsztynie i okolicach.

Na portalu umieszczone będą mapy regionu z atrakcjami turystycznymi, tak by turysta mógł sam opracować trasy zwiedzania. W serwisie znajdzie się także kalendarz wydarzeń artystycznych i kulturalnych, repertuar kin i teatrów, prognozy pogody oraz baza miejsc noclegowych.

Portal będzie również zawierać m.in. wyszukiwarkę, newsletter, możliwość rezerwacji miejsc noclegowych. Jednym z ważnych elementów strony internetowej będzie zastosowanie innowacyjnej technologii tzw. rozszerzonej rzeczywistości przy tworzeniu przewodnika po Olsztynie. Chodzi o to, że na obraz z kamery on-line nakładana jest grafika trójwymiarowa. Utworzona zostanie także aplikacja do transmisji olsztyńskich wydarzeń on-line.

Informacje zawarte na portalu będą też dostępne na urządzeniach mobilnych. Oprócz informacji o wydarzeniach w stolicy Warmii i Mazur będzie także prezentował podolsztyńskie gminy: Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Olsztynek, Purda i Stawiguda.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.