PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina Rewal przyciąga turystów iluminacją

  • PAP    30 grudnia 2010 - 09:05

Miliony lampek rozświetlają miejscowości nadmorskiej gminy Rewal. Na bajkowe oświetlenie, którego celem jest umilenie czasu przebywającym w okresie świąt i sylwestra turystom gmina przeznaczyła ponad 200 tys. zł - powiedział wójt Rewala Robert Skraburski.
Ogromne anioły, postacie z bajek, szopka, fontanny i świetlne girlandy ozdabiają obecnie cztery z siedmiu miejscowości gminy. W każdej z nich oświetlenie jest w innym kolorze, np. w Pobierowie-rubinowe, w Niechorzu - niebieskie. Władze Rewala chcą w przyszłym roku rozświetlić wszystkie miejscowości.

"To wszystko dla turystów, którzy spędzają zimowy urlop nad morzem"- powiedział Skraburski.

Dodał, że goście, którzy odwiedzili Rewal w czasie Świąt Bożego Narodzenia często jeździli pomiędzy miejscowościami, podziwiali i fotografowali poszczególne iluminacje.

"Z badań wynika, że większość turystów przyjeżdża do nas po raz kolejny. Chcemy ich zachęcić i przyzwyczaić do tego, że zimą jest tu też pięknie. I to nie tylko gdy jest śnieżna zima, jak w tym roku"- powiedział Skraburski.

Dodał, że od kilku lat gestorzy rewalskiej bazy noclegowej notują zwiększone zainteresowanie wypoczynkiem na terenie gminy także poza letnim sezonem.

Czytaj też:

Nowa iluminacja Pałacu Kultury i Nauki 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.