PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy aglomeracji tarnowskiej podpisały porozumienie o współpracy

  • PAP    27 lutego 2015 - 17:37

Dziewięć gmin z aglomeracji tarnowskiej (woj. małopolskie) podpisało w piątek (27 lutego) porozumienie o współpracy gospodarczej.
Porozumienie o współpracy gospodarczej podpisali prezydenci, burmistrzowie i wójtowie dziewięciu gmin aglomeracji tarnowskiej: Radłów, Wojnicz, Skrzyszów, Żabno, Ryglice, Lisia Góra, Wierzchosławice, Gmina Tarnów i miasto Tarnów.

"To pierwszy od lat przykład tego typu współpracy międzygminnej, która ma służyć rozwoju gospodarczemu regionu" - podkreślił prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, który jest inicjatorem przedsięwzięcia.

Według niego podpisany w piątek dokument to efekt wcześniejszych spotkań roboczych. W ich trakcie ustalono, że gminy przygotowywać będą jednolitą ofertę inwestycyjną i wspólnie prowadzić będą działania promocyjne. Samorządowcy zobowiązali się także do wspierania projektów edukacyjnych, popularyzujących rozwijanie przedsiębiorczości oraz podejmowania starań o pozyskiwanie środków unijnych na te cele.

Samorządy przeprowadziły już wstępną inwentaryzację terenów w poszczególnych gminach, dzięki której wskazały ok. 300 hektarów terenów przeznaczonych pod przyszłe inwestycje.

"Jeśli oferta jednej gminy nie spełni oczekiwań przedsiębiorcy, to wskażemy inwestorowi propozycję innego partnera, która będzie lepiej spełniał oczekiwania" - zaznaczył Ciepiela.

Samorządowcy zadeklarowali poszukiwanie kolejnych lokalizacji pod przedsięwzięcia biznesowe. Jak zauważył wójt Wierzchosławic Zbigniew Drąg, gminy dysponują terenami z dużym potencjałem, których atutem jest m.in. położenie w sąsiedztwie węzłów autostradowych A4.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.