PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy rozpoczęły wypłatę do 100 tys. zł zasiłku dla powodzian

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    20 lipca 2010 - 06:57
Gminy rozpoczęły wypłatę do 100 tys. zł zasiłku dla powodzian

Poszkodowani przez powódź zgłaszają się do gmin po pieniądze na odbudowę zniszczonych mieszkań i domów. Gminy, zanim im je wypłacą, muszą czekać na opinię rzeczoznawcy, który szacuje wysokość strat.
Poszkodowani w tegorocznej powodzi mogą ubiegać się o pomoc państwa, którą wypłacają ośrodki pomocy społecznej. Nie zależy ona od dochodów rodziny, ale od wielkości zniszczeń. Większość gmin zakończyła już wypłaty zasiłków do 6 tys. zł na pokrycie podstawowych potrzeb takich, jak zakup odzieży czy żywności – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu wypłaciliśmy zasiłki 1,4 tys. osób, z czego 661 otrzymało też drugi zasiłek, jeżeli zostały ponownie poszkodowane podczas czerwcowej fali powodzi. W Skawinie zasiłek przyznano dla 191 osób, ale wniosków było prawie 500.

Pierwsi poszkodowani otrzymują też zasiłek na pokrycie kosztów remontu lub odbudowy domów i mieszkań zalanych przez wodę. Wynosi on do 20 tys. zł lub do 100 tys. zł. Gminy nie rozpoczęły jeszcze wypłat zasiłku edukacyjnego, który wynosi tysiąc zł na dziecko w wieku szkolnym.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało do tej pory 222,7 mln zł na wypłatę zasiłków do 6 tys. zł oraz 142,4 mln zł na pomoc w odbudowie lub remoncie mieszkania – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.