PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy uzdrowiskowe liczą straty po raporcie Fundacji ClientEarth

  • gazetaprawna.pl/Rynek Zdrowia    3 marca 2015 - 09:06
Gminy uzdrowiskowe liczą straty po raporcie Fundacji ClientEarth
fot. pixabay.com

36 gmin uzdrowiskowych w Polsce zamierza złożyć pozew zbiorowy przeciwko Fundacji ClientEarth. Chodzi o jej raport, który wskazuje, że w większości z nich występuje problem zanieczyszczenia powietrza.
Gminy będą domagać się sprostowania oraz odszkodowania, ponieważ wiele z nich ponosi realne straty. Turyści odmawiają np. uiszczania opłaty klimatycznej lub w ogóle rezygnują z pobytu - informuje gazetaprawna.pl.

Jan Golba, prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP przypomina, że gminy mają stosowane certyfikaty, potwierdzające właściwości lecznicze. Przeprowadziły także wiele inwestycji korzystnie wpływających na stan środowiska, np. budowa obwodnic, wymiana ogrzewania na ekologiczne, termomodernizacja budynków.

Czytaj też: Małgorzata Smolak z Fundacja ClientEarth o zanieczyszczonych uzdrowiskach i pozwie Muszyny

Z kolei Fundacja ClientEarth poinformowała, że raport powstał na podstawie badań i oceny jakości powietrza przygotowanej przez inspekcję ochrony środowiska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • hajer, 2015-03-03 20:56:48

    Nareszcie ktoś rozsądny wziął się za "ekspertów" z Fundacji CE. Widać, że CE już "miękną" i tłumaczą się, że dane mają z ioś. Szkoda, że nie powołują się na swoje ekspertyzy (badania!). Bo takich nie mają i nigdy nie mieli. Myślę, że zamilkną na długo. Oby!...  rozwiń