PARTNER PORTALU
  • BGK

Goleniów staje się zagłębiem firm branży futerkowej

  • PAP    16 czerwca 2015 - 07:05
Goleniów staje się zagłębiem firm branży futerkowej
Inwestycje w tym sektorze budzą często protesty mieszkańców i organizacji ekologicznych (fot. Emilian Robert Vicol/Flickr CC/Flickr.com)

Goleniowskim Parku Przemysłowym (GPP) chwali się kolejną umową z inwestorem z branży futerkowej.
Poland Fur Production wygrała przetarg na zakup terenu inwestycyjnego w Goleniowskim Parku Przemysłowym (GPP). W zachodniopomorskiej gminie chce produkować pasze na potrzeby hodowli norek - podaje "Puls Biznesu".

"GPP staje się zagłębiem firm branży futerkowej. Działają tu już Nafa, Norpol i HG Poland, do inwestycji szykuje się Poland Fur Production. Jednocześnie rozmawiamy z kolejnym przedsiębiorcą z tego sektora. Jeśli i ta inwestycja dojdzie do skutku, będziemy mieć w gminie praktycznie cały łańcuch wartości związany z obróbką skór norek: od hodowli po aukcje" - mówi Robert Krupowicz, burmistrz gminy Goleniów.

Inwestycje w tym sektorze budzą często protesty mieszkańców i organizacji ekologicznych. "Wiemy, że niektóre gminy odrzucają tego typu biznes. Każdy, również i ten, można robić w sposób dziki lub cywilizowany. U nas też byli dzicy inwestorzy z kraju i zagranicy. Oczywiście musieli odejść z kwitkiem" - uważa Paweł Bartoszewski, doradca burmistrza Goleniowa ds. GPP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.