Góra Dzikowiec będzie zaśnieżana

Firma AREKO – Polska z Zakopanego zaprojektowała i jest wykonawcą systemu sztucznego zaśnieżania oraz budowy oświetlenia stoku góry Dzikowiec. Gmina Boguszów – Gorce uzyskała w październiku pozwolenie na budowę i prace budowlane zostały rozpoczęte.
Do końca roku powstanie kompleksowy system naśnieżania stoku z pięcioma automatycznymi armatkami śnieżnymi, układ zasilania energetycznego w postaci stacji transformatorowej oraz układ zasilania w wodę w postaci stacji pomp. Mieszkańcy i goście, których jest coraz więcej, będą mogli korzystać z uroków zjeżdżania na nartach z Dzikowca bez względu na intensywność opadów białego puchu. Umowa z wykonawcą opiewa na 4 miliony 27 tys. zł.

Wspólnie z Nadleśnictwem Wałbrzych Gmina Boguszów - Gorce realizuje zadanie polegające na budowie zbiornika wodnego, który wykorzystywany będzie zimą na potrzeby naśnieżania, jako zbiornik retencyjny oraz jako zbiornik ppoż. Nowy zbiornik powstaje w miejscu starego betonowego zbiornika wykorzystywanego do naśnieżania. Zbiornikowi zostanie przywrócony charakter zbiornika leśnego, z którego będą mogły korzystać również zwierzęta leśne. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

super gorka bylem tam i zezdza,lem ale wtedy byla niedokonczona pieknie widac stok z zeromskiego jak bede w walbrzychu zima to napewno zajze

GUNARI, 2010-10-28 18:13:07 odpowiedz

Zbiornik retencyjny o pojemnosci 2,5 m3 to prawdziwy przelom cywilizacyjny. Tylko pozazdroscic Gminie Boguszow-Gorce rozmachu jak na XXI wiek, i centrum nowej Europy przystalo. Z pewnoscia zostanie zbudowany przy duzym zaangazowaniu funduszy unijnych i gminnych spolek celowych.

autoidea, 2010-10-28 13:54:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE