PARTNER PORTALU
  • BGK

Górale czekają na turystów

  • PAP    2 lipca 2010 - 15:44

Ze znalezieniem miejsc noclegowych nie będą mieli problemów turyści wybierający się na wakacje pod Tatry. Wolne miejsca są przede wszystkim w kwaterach prywatnych. Hotele w centrum Zakopanego kuszą turystów atrakcyjnymi promocjami.
Właściciele kwater pod Tatrami zgodnie twierdzą, że w tym roku turyści nie rezerwują miejsc z dużym wyprzedzeniem, dlatego trudno jest wyrokować, czy te wakacje będą gorsze od poprzednich pod względem turystyki.

- Wszystko zależy od pogody - kiedy jest ciepło natychmiast dzwonią turyści z pytaniem o wolne miejsca - powiedział właściciel pensjonatów w Zakopanem Tomasz Gawlak.

Mniejsze zainteresowanie noclegami w hotelach i pensjonatach w Zakopanem w pierwszym półroczu tego roku odnotowała spółka Polskie Tatry, jednak wraz z nadejściem ciepłego i słonecznego lata turyści zaczęli rezerwować pokoje - powiedział prezes spółki Polskie Tatry, Janusz Tarnowski.

Niepewni wakacyjnego sezonu górale utrzymali lub nawet obniżyli ceny noclegów. W Zakopanem nocleg można znaleźć od 25 zł wzwyż, w zależności od standardu. Wiele hoteli kusi turystów promocyjnymi cenami i dodatkowymi atrakcjami.

Cykl spotkań, podczas których będą prowadzone rozmowy, jak zatrzymać obserwowany od końca minionych wakacji spadek przyjazdów do Zakopanego, oraz jak lepiej kreować wizerunek miasta pod Giewontem i poprawić jakość usług, rozpoczęło w Zakopanem Biuro Promocji Zakopanego wraz z Tatrzańską Izbą Gospodarczą oraz hotelarzami i lokalnymi władzami.

Według Andrzeja Kaweckiego z Biura Promocji Zakopanego spadek turystyki o 20-30 proc. nastąpił w drugiej połowie sierpnia ubiegłego roku. Słabe pod względem turystycznym były też ferie zimowe w Zakopanem.

- Po tegorocznych wakacjach będziemy wiedzieć, czy trend spadkowy jest postępujący, czy było to chwilowe załamanie rynku - powiedział Kawecki.

Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher wiąże spadek turystyki pod Tatrami z kryzysem ekonomicznym: - Mimo tego, że wskaźniki gospodarcze są w Polsce dobre na tle Europy, to jednak odczuwamy kryzys w turystyce w sposób zasadniczy - powiedział Majcher. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Ela, 2010-07-05 13:52:56

    Polacy wyjeżdżahją za granicę, bo i pogoda pewna i pieniądze porównywalne. Moja koleżanka za 2-tygodniowe wakacje z przelotem w lipcu na Krecie All inclusice zapłacaiła 3 tys. zł. O czym my mówimy!