PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski: Filharmonia przygotowała koncerty na Dzień Kobiet

  • PAP/AT    7 marca 2018 - 08:41
Gorzów Wielkopolski: Filharmonia przygotowała koncerty na Dzień Kobiet
Filharmonia Gorzowska (fot.wikipedia.org/Crash override83)

Filharmonia Gorzowska przygotowała prezent z okazji Dnia Kobiet. - Dwa wyjątkowe wydarzenia muzyczne i trzy utalentowane kobiety na scenie Filharmonii Gorzowskiej – taki prezent przygotowała ta instytucja dla swoich melomanek – poinformowała rzecznik Filharmonii Gorzowskiej Urszula Śliwińska.
W czwartek będzie to koncert pt. "W ogniu flamenco". Następnego dnia wystąpi znana skrzypaczka Katarzyna Duda w koncercie "Mistrzowsko i z finezją".

"Z okazji święta wszystkich Pań przygotowaliśmy dwa muzyczne wydarzenia, do których zaprosiliśmy kobiety nietuzinkowe, utalentowane i obdarzone niezwykłą energia i siłą - takie jak Panie, które nas odwiedzają" - powiedział dyr. Filharmonii Gorzowskiej Mariusz Wróbel.

Podczas koncertu "W ogniu flamenco" publiczność rozgrzeją gorące rytmy z południa w wykonaniu doświadczonych artystów z Hiszpanii i Polski. Na scenie wystąpią dwie znakomite tancerki - Barbara Cieślewicz oraz Joanna Zapała, które zaprezentują kilka różnorodnych stylów tego tańca, m.in. rumbę, tango, alegrię i bulerię z charakterystycznymi dla nich rekwizytami. Towarzyszyć im będą wokalista Juan Cardenas oraz gitarzysta Valle Monje.

Natomiast w piątek, w koncercie "Mistrzowsko i z finezją" partie solowe wykona Katarzyna Duda - skrzypaczka wielokrotnie nagradzana i okrzyknięta jedną z najciekawszych osobowości artystycznych w Polsce.

W programie piątkowego koncertu znajdą się: lubiana przez melomanów uwertura do opery "Cyrulik sewilski", spektakularny II Koncert h-moll Niccolo Paganiniego, a na deser V Symfonia Beethovena. Wraz z Katarzyną Dudą dzieła te wykona Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej.

"Jestem przekonany, że czekają nas dwa niezapomniane muzyczne wydarzenia i jednocześnie ciekawe spotkania z wyjątkowymi i charyzmatycznymi kobietami. To idealny prezent na Dzień Kobiet, dlatego serdecznie zapraszamy" - dodał Wróbel.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.