PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wlkp. dofinansował wydział poznańskiej AWF

  • bad/PAP    13 września 2017 - 15:57
Gorzów Wlkp. dofinansował wydział poznańskiej AWF
Wsparcie finansowe dotyczyć może wyłącznie nauczycieli akademickich, dla których AWF stanowi podstawowe miejsce pracy. fot. pixabay

Rozwój naukowy kadry pedagogicznej i doposażenie laboratoriów – na te cele samorząd Gorzowa Wielkopolskiego przekazał 100 tys. zł Zamiejscowemu Wydziałowi Kultury Fizycznej poznańskiej AWF w Gorzowie Wielkopolskim.
W środę dokumenty potwierdzające przekazanie finansowego wsparcia podpisali: prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki i rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu Dariusz Wieleński. Pomoc finansowa dla uczelni jest realizowana zgodnie z uchwałami podjętymi w tej sprawie przez Radę Miasta Gorzowa Wlkp. w 2016 i br.

Dyrektor Wydziału Promocji i Informacji gorzowskiego magistratu Marta Liberkowska poinformowała, że obie uchwały wskazują, że dotacja jest przeznaczona na dofinansowanie kosztów rozwoju naukowego pierwszoetatowej kadry naukowo-dydaktycznej, przewodów doktorskich i habilitacyjnych, postępowań o nadanie stopni naukowych oraz doposażenie laboratoriów.

Dodała, że wsparcie finansowe dotyczyć może wyłącznie nauczycieli akademickich, dla których AWF stanowi podstawowe miejsce pracy (w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym).

Pieniądze zostaną przekazane uczelni w dwóch transzach po 50 tys. zł - do 15 września i 30 października tego roku.

ZWKF to najstarsza uczelnia wyższa w Gorzowie. Wydział został powołany w 1971 r. Obecnie kształci ponad 550 studentów na trzech kierunkach studiów I i II stopnia. Są to: kultura fizyczna, dietetyka i fizjoterapia. "Tegoroczny nabór jeszcze trwa, liczba studentów będzie większa" - mówił w środę podczas spotkania dziekan Wydziału Leszek Zguczyński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.