PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wlkp. i Zielona Góra uruchamiają punkty kontroli autobusów

  • PAP    15 czerwca 2015 - 18:54
Gorzów Wlkp. i Zielona Góra uruchamiają punkty kontroli autobusów
Sprawdzany będzie m.in. stan techniczny autobusów oraz uprawnienia i trzeźwość kierowców (fot. pixabay)

W Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze rozpoczęły działalność punkty kontroli pojazdów i kierowców, wiozących dzieci i młodzież na letni wypoczynek.
Jak poinformowała Jolanta Krynicka z Biura Prasowego Wojewody Lubuskiego akcja wystartowała 15 czerwca i będzie trwała do odwołania.

Kontrolę pojazdów przeprowadza policja we współpracy z Inspekcją Transportu Drogowego. Pojazd do kontroli mogą zgłosić organizatorzy wycieczek, rodzice i opiekunowie dzieci, a także sami kierowcy.

Jak wyjaśniła Krynicka, celem inicjatywy jest usprawnienia kompleksowej kontroli pojazdów w okresie letnich wyjazdów turystycznych dzieci i młodzieży. Jej inicjatorami są wojewoda lubuski Katarzyna Osos i Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.

Punkty kontroli pojazdów w dwóch lokalizacjach

W Gorzowie Wlkp. punkt kontroli znajduje się na placu w pobliżu Filharmonii Gorzowskiej, natomiast w Zielonej Górze na placu w okolicach pętli MZK.

Pojazdy można poddać kontroli w dni powszednie, w godzinach od 6:00 do 9:00. Krynicka zaznaczyła, że kierowcy wraz z pojazdem powinni się stawić na miejsce kontroli około godziny przed planowanym wyjazdem.

Pojazdy, które wyruszają w trasę w godzinach późniejszych, będą obsługiwane po wcześniejszym zgłoszeniu. Zgłoszenia przyjmuje policja.

Punkty kontrolne pojazdów powstały w ramach projektu "Bezpieczne Wakacje 2015".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.