PARTNER PORTALU
  • BGK

Gra miejska „Co z tym Adamem?”

  • ZWI    16 kwietnia 2013 - 12:32
Gra miejska „Co z tym Adamem?”

W Krakowie odbywa się dziś (16 kwietnia, wtorek) gra miejska m.in. na Małym Rynku i Plantach.
16 kwietnia to dzień, w którym na Mały Rynek zjadą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, by postarać się, aby Mickiewicz odzyskał wiarę w miłość Polaków do języka. Staną w szranki, podejmą walkę o kultywowanie tradycji i polszczyzny, pokażą Adamowi Mickiewiczowi że nadal szanują język polski.

W kilkuosobowych ekipach wędrując po Plantach, będą spotykali niesamowitych ludzi - Jana Kochanowskiego, Cyryla i Metodego, Króla i Królową, którzy prosić ich będą o rozwikłanie językowych zagadek i zadań.

Każda drużyna będzie miała swojego opiekuna-studenta, który będzie wędrował wraz z nimi po ulicach Starego Miasta. Pierwszy punkt, do którego udadzą się ekipy, losowany będzie na początku - na Małym Rynku. Następnie grupy rozejdą się i wypełnią zadania, uzupełniając kartę egzaminacyjną.

Ekipy będą wędrować od punktu do punku i zbierać oceny-punkty, które posłużą do weryfikacji ich wiedzy i zaangażowania w zabawę, a jednocześnie pozwolą odnaleźć zwycięzców. Litery zbierane na punktach są dowodem obecności uczniów w danym miejscu, a także będą przydatne przy ostatnim zadaniu, które odbędzie się na Małym Rynku po powrocie wszystkich ekip.

Gra miejska „Co z tym Adamem?" to wydarzenie organizowane w ramach obchodów 100-leciem powstania i wydawania czasopisma „Język Polski" - pisma Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego.

Pomysł na grę powstał wśród studentów zrzeszonych w Kole Naukowym Studentów Językoznawców UJ, którzy zaprosili do jej realizacji studentów z Uniwersytetu Pedagogicznego. Nad wszystkim czuwa dr hab. Kazimierz Sikora - opiekun Koła i członka Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego.

Podczas gry miejskiej na Małym Rynku każda przechodząca osoba będzie miała możliwość zatrzymania się na chwilę i pogrania w grę scrabble: w wersji klasycznej, mierząc się ze studentami, a być może nawet profesorami, oraz w wielkim formacie na płycie Małego Rynku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.