PARTNER PORTALU
  • BGK

Gra miejska "Europa w moim mieście"

  • PAP    6 maja 2011 - 22:09

Już w najbliższą sobotę, 7 maja w Gdańsku odbędzie Gra Miejska „Europa w moim mieście” zorganizowana przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Gdańsk, Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.
Gra zostanie przeprowadzona z okazji obchodów Dnia Europy, a jej tematyka będzie ściśle związana z Unią Europejską. W sobotnie majowe popołudnie ulice Gdańska staną się planszą go gry.

Realizując poszczególne zadania na trasach, uczestnicy poznają zagadnienia, postaci i instytucje związane z Unią Europejską, a także z poszczególnymi krajami europejskimi. Ponadto na wybranych punktach będzie możliwość spotkania obcokrajowców przebywających na terenie Trójmiasta.

Celem gry jest przybliżenie mieszkańcom Trójmiasta i woj. pomorskiego informacji z zakresu różnych dziedzin działalności Unii Europejskiej (w tym dot. integracji europejskiej, państw członkowskich, wspólnej waluty), a także promowanie aktywnego obywatelstwa europejskiego oraz wzrost świadomości europejskiej wśród uczestników gry.

W grze mogą wziąć udział zespoły 2-5 osobowe. Uczestnicy będą mieli możliwość wyboru jednej z trzech tras:
- rodzinna
- średniozaawansowana
- zaawansowana

Na każdej trasie na uczestników będą czekały punkty z zadaniami. Za poprawne wykonanie poszczególnych zadań zespół otrzyma wskazówkę, która pomoże mu dotrzeć do następnego punktu.

Miejsce: Plac Kobzdeja w Gdańsku; czas: 12:00-16:00; rejestracja zespołów: 12:00-13:30. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.