PARTNER PORTALU
  • BGK

Gra miejska podszkoli wolontariuszy Euro

  • PAP    31 maja 2012 - 09:37
Gra miejska podszkoli wolontariuszy Euro

540 wolontariuszy miejskich od piątku rozpocznie w Poznaniu czterodniowe szkolenie przed piłkarskimi mistrzostwami Europy.
W tym gronie jest 20 osób z zagranicy, m.in. ze Szwecji, Turcji, Niemiec, Francji, a nawet z Kostaryki. Do pracy w wolontariacie miejskim w Poznaniu zgłosiło się 1163 kandydatów. Po rozmowach kwalifikacyjnych pozostało 540 osób.

„Większość to przede wszystkim ludzie młodzi, studenci. Jest też kilka osób po sześćdziesiątce – najstarsza ma 68 lat. Mieli jednak oni kłopoty z językiem angielskim, którego znajomość jest jednym z głównych wymogów. Oni lepiej posługują się rosyjskim czy niemieckim” – powiedział koordynator wolontariatu Waldemar Rembas.

Najwięcej wolontariuszy, blisko 100 będzie obecnych w Strefie Kibica zlokalizowanej na Placu Wolności i alejach Marcinkowskiego. W Poznaniu zagrają reprezentacje Irlandii, Włoch i Chorwacji. Dlatego też dodatkowym atutem kandydatów stała się znajomość języka chorwackiego i włoskiego.

„To prawda, osoby które znają włoski czy chorwacki są bardzo potrzebne. Skierujemy ich do pracy przy Strefie Kibica, do komisariatów policji oraz na dworzec PKP, gdzie będą w języku naszych gości zapowiadać komunikaty” – wyjaśnił Rembas.

W gronie 540 wolontariuszy jest 20 osób z zagranicy. „Może liczyliśmy na więcej, ale czasami pojawiały się przeszkody w postaci wiz. Wprawdzie wolontariusze mieli ułatwiony do nich dostęp, lecz nie zawsze to się udawało” – zaznaczył.

Szkolenie rozpocznie się w piątek i potrwa do 6 czerwca. Będzie dotyczyć takich tematów jak: pierwsza pomoc przedmedyczna, komunikacja interpersonalna i międzykulturowa, reagowanie w sytuacjach kryzysowych, turystyka i kultura, topografia, komunikacja miejska.

Dodatkowo ochotnicy, których zadania wymagają bardzo dobrej znajomości topografii Poznania, wezmą udział w grze miejskiej, która umożliwi lepsze poznanie stolicy Wielkopolski i miejsc związanych z turniejem.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.