Gra miejska "Twoja klisza z Powstania" po raz szósty w Warszawie

Prześledzenie losów kobiet biorących udział w Powstaniu Warszawskim na Woli będzie zadaniem uczestników gry miejskiej "Twoja klisza z Powstania", która odbędzie się w sobotę w stolicy. Celem gry jest pokonanie wyznaczonej trasy i wykonanie dokumentacji zdjęciowej.
Gra miejska "Twoja klisza z Powstania" po raz szósty w Warszawie
Gry została przygotowana w ramach obchodów 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jej start odbędzie się w na stołecznej Woli w sobotę w południe.

Wskazówka, gdzie dokładne znajduje się miejsce startu, zostanie udostępniona graczom, którzy zarejestrują się na stronie www.klisza.1944.pl.

"Twoja Klisza z Powstania to coroczny projekt muzeum dla tych, którzy lubią uczestniczyć w różnego rodzaju grach, poszukiwać nowych, nieznanych miejsc w Warszawie, a ponadto są miłośnikami fotografii, ponieważ Klisza to gra miejska i konkurs fotograficzny w jednym" - mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

Jak zaznaczają przedstawiciele muzeum, w tym roku gra przybliży kobiece bohaterki powstania oraz różne role i funkcje, jakie pełniły kobiety-żołnierze - sanitariuszek czy łączniczek, a także matek, sióstr i żon powstańców.

Podczas tegorocznej edycji "Twojej Kliszy z Powstania" jej uczestnicy będą poszukiwali kobiet-powstańców i śledzili ich losy na terenie Woli, dzielnicy najbardziej doświadczonej przez niemiecki terror.

Tym razem zamiast fotografii, jako inspiracje posłużyły stop-klatki z komiksów o powstaniu, zwłaszcza z tomu "Morowe panny", obrazy uchwycone przez artystów plastyków, inspirowane autentycznymi historiami zapisanymi w wywiadach dla Archiwum Historii Mówionej.

Na uczestników czekają trzy kilometry trasy pełnej zagadek, niespodzianek i fotograficznych wyzwań.

Celem gry jest jej pokonanie trasy, wykonanie dokumentacji fotograficznej wydarzeń i przesłanie zdjęć przez portal www.tvnwarszawa.pl.

Spośród fotografii nadesłanych przez uczestników jury wybierze najlepsze, które zostaną nagrodzone podczas finału konkursu, który odbędzie się na jesieni.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE