PARTNER PORTALU
  • BGK

Gra miejska "Twoja klisza z Powstania" po raz szósty w Warszawie

  • PAP    3 sierpnia 2012 - 17:43
Gra miejska "Twoja klisza z Powstania" po raz szósty w Warszawie

Prześledzenie losów kobiet biorących udział w Powstaniu Warszawskim na Woli będzie zadaniem uczestników gry miejskiej "Twoja klisza z Powstania", która odbędzie się w sobotę w stolicy. Celem gry jest pokonanie wyznaczonej trasy i wykonanie dokumentacji zdjęciowej.
Gry została przygotowana w ramach obchodów 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jej start odbędzie się w na stołecznej Woli w sobotę w południe.

Wskazówka, gdzie dokładne znajduje się miejsce startu, zostanie udostępniona graczom, którzy zarejestrują się na stronie www.klisza.1944.pl.

"Twoja Klisza z Powstania to coroczny projekt muzeum dla tych, którzy lubią uczestniczyć w różnego rodzaju grach, poszukiwać nowych, nieznanych miejsc w Warszawie, a ponadto są miłośnikami fotografii, ponieważ Klisza to gra miejska i konkurs fotograficzny w jednym" - mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

Jak zaznaczają przedstawiciele muzeum, w tym roku gra przybliży kobiece bohaterki powstania oraz różne role i funkcje, jakie pełniły kobiety-żołnierze - sanitariuszek czy łączniczek, a także matek, sióstr i żon powstańców.

Podczas tegorocznej edycji "Twojej Kliszy z Powstania" jej uczestnicy będą poszukiwali kobiet-powstańców i śledzili ich losy na terenie Woli, dzielnicy najbardziej doświadczonej przez niemiecki terror.

Tym razem zamiast fotografii, jako inspiracje posłużyły stop-klatki z komiksów o powstaniu, zwłaszcza z tomu "Morowe panny", obrazy uchwycone przez artystów plastyków, inspirowane autentycznymi historiami zapisanymi w wywiadach dla Archiwum Historii Mówionej.

Na uczestników czekają trzy kilometry trasy pełnej zagadek, niespodzianek i fotograficznych wyzwań.

Celem gry jest jej pokonanie trasy, wykonanie dokumentacji fotograficznej wydarzeń i przesłanie zdjęć przez portal www.tvnwarszawa.pl.

Spośród fotografii nadesłanych przez uczestników jury wybierze najlepsze, które zostaną nagrodzone podczas finału konkursu, który odbędzie się na jesieni.

<!-- pagebreak //-->

Zaplanowano wówczas także losowanie nagród pośród uczestników, którzy rozszyfrują wszystkie zagadki, przewidziana jest też nagroda dla najszybszego spośród nich.

Warunkiem uczestnictwa w grze jest rejestracja na stronie www.klisza.1944.pl i akceptacja regulaminu oraz odgadnięcie miejsca startu gry - zagadka zostanie przesłana mailem do osób zarejestrowanych.

Uczestnicy muszą zabrać ze sobą aparat fotograficzny lub telefon komórkowy z możliwością robienia zdjęć. Organizatorzy zastrzegają, że liczba uczestników jest ograniczona.

Podczas pierwszych pięciu edycji projektu gracze pokonali łącznie trasę ponad 30 km, wykonali ok. 4 tys. zdjęć i odkryli wiele mało znanych miejsc dawnej Warszawy, związanych z jej powstańczą przeszłością.

"Twoja Klisza z Powstania" co roku rozgrywa się w innej części stolicy związanej z jej wojenną historią. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.