PARTNER PORTALU
  • BGK

Graffiti na ulicach

  • KB    9 czerwca 2010 - 18:47
Graffiti na ulicach

Na chełmskich ulicach pojawi się kilkadziesiąt dzieł sztuki graffiti. Powstaną na specjalnie przygotowanych do tego przenośnych tablicach.
30 tablic stanie w kilku miejscach w Chełmie. Sześć zostanie ustawionych wzdłuż alei I AWP, pozostałe przy Al. Armii Krajowej i w okolicach skateparku. Powstaną na nich obrazy graffiti, których autorami będzie między innymi młodzież uczestnicząca w organizowanych przez miasto warsztatach.

- Akcja realizowana jest w ramach projektu „Jesteśmy Razem – Młodzi w Europie” na który pozyskaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej – mówi prezydent Agata Fisz – w ten sposób chcemy dać młodym ludziom możliwość ekspresji twórczej, i co istotne wyrażanej na specjalnych gablotach a nie na murach kamienic.

Oprócz wykorzystania tablic w ramach warsztatów, część z nich organizatorzy chcą udostępnić wszystkim zainteresowanym.

- Tak zwane „ścianki” dostępne będą dla każdego, kto chce wykonać obraz w stylu graffiti. Wystarczy ciekawy pomysł i farby a my zapewnimy miejsca, na których legalnie będzie można tworzyć uliczną sztukę – zapewnia Marcin Grel zastępca dyrektora Wydziału Promocji, Rozwoju i Współpracy z Zagranicą.

Pierwsze gabloty zostały ustawione już na początku czerwca. Przy miejskich ulicach postoją kilka miesięcy. Potem zostaną przeniesione najprawdopodobniej w okolice skateparku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.