PARTNER PORTALU
  • BGK

Gratka dla rolników w podkarpackiej Boguchwale

  • PAP    26 czerwca 2010 - 11:14

Pokazy kolekcji roślin, maszyn rolniczych oraz prezentacje rękodzieła i rzemiosła ludowego znajdą się w programie wystawy rolniczej "Dni Otwartych Drzwi", która odbywa się w sobotę w Boguchwale koło Rzeszowa.
Wystawa połączona jest z "XII Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych", na której będzie można zobaczyć konie, krowy mleczne, bydło mięsne, trzodę chlewną, owce, kozy oraz króliki, ryby, drób ozdobny. Oceniać je będzie komisja, która w każdej kategorii nada tytuł championa, vice-championa i przyzna I nagrodę.

- Głównym celem imprezy jest prezentacja osiągnięć hodowlanych i produkcyjnych podkarpackich rolników, a także prezentacja dorobku kulturowego. Jest to wystawa o bogatej tradycji, organizowana od przeszło 30 lat, która na stałe wpisała się w pejzaż rolniczych imprez wystawowych - poinformowała Aleksandra Gorzelak-Nieduży, rzeczniczka marszałka woj. podkarpackiego, współorganizatora imprezy.

W ramach "Dni Otwartych Drzwi" odbędą się także kiermasze, konkursy dla wystawców na najlepszy produkt regionalny oraz konkursy wiedzy dla dzieci, m.in. skąd się bierze mleko. Nie zabraknie także występów zespołów artystycznych i kapel ludowych.

Rzeczniczka dodała, że corocznie w imprezie bierze udział około 200 firm, a odwiedza ją ponad 15 tys. mieszkańców województwa.

W sobotę i w niedzielę czterech podkarpackich producentów produktów wpisanych na "Listę Produktów Tradycyjnych" i posiadający zezwolenie na wprowadzenie ich do obrotu zaprezentuje się w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Odbędzie się tam prezentacja i degustacja tych produktów.

- Nasze województwo jest regionem plasującym się na drugim miejscu w kraju, pod względem liczby zarejestrowanych produktów tradycyjnych - dodała Gorzelak-Nieduży.

Targi "Lista Produktów Tradycyjnych" są organizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ich celem jest promocja produktów tradycyjnych wpisanych na listę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.