PARTNER PORTALU
  • BGK

Grodno: Powstaje Centrum Współpracy Międzynarodowej

  • pap    18 stycznia 2015 - 17:10

Imprezy promujące kulturę narodową, edukację przyrodniczą, wystawy i koncerty będą się odbywać w powstającym w Grodnie koło Międzyzdrojów (Zachodniopomorskie) Centrum Współpracy Międzynarodowej.
W piątek, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, nad samym morzem, gdzie trwają już prace przy budowie Centrum, odbędzie się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego.

Pomysłodawcą i realizatorem inwestycji jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej - powiedział PAP założyciel fundacji, szef jej kapituły, Artur Balazs. "Jako fundacja wygraliśmy przetarg na jeden z budynków po dawnym rządowym ośrodku wypoczynkowym w Grodnie. Prowadzimy na terenie Polski setki szkoleń dotyczących m.in. kultury, ekologii, kulinariów, wydarzeń historycznych. Teraz, gdy powstanie Centrum, będziemy chcieli nasze inicjatywy realizować w jednym miejscu" - tłumaczy.

W projekt jest zaangażowana ambasada Węgier w Polsce. Jednym z kryteriów przetargu była współpraca międzynarodowa, stad nasze związki z Węgrami, ale chcemy, by ośrodek był otwarty także na kontakty z innymi europejskimi państwami - podkreśla Balazs, który jest konsulem honorowym Węgier.

Centrum, które ma być gotowe jeszcze w tym roku, będzie miejscem realizacji projektów w dziedzinie nauki i edukacji przyrodniczej, promowania kultury narodowej oraz walorów przyrodniczych Wolińskiego Parku Narodowego, na którego terenie będzie się mieścić. W Centrum planujemy realizować między innymi warsztaty kulinarne i muzyczne, z języka angielskiego, zajęcia z edukacji przyrodniczej, a także wystawy i koncerty - wylicza.

Według Balazsa, powstająca w Grodnie sala konferencyjna Centrum będzie mogła pomieścić 150 osób. Goście będą mogli zatrzymać się w administrowanych przez Woliński Park Narodowy pokojach po dawnym ośrodku wypoczynkowym. Możemy ich też lokować w pobliskich Wisełce czy Międzyzdrojach - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.