PARTNER PORTALU
  • BGK

Groteska polityków i samorządowców

  • PAP    8 lutego 2011 - 18:35

"Myśli nieuczesane" Stanisława Jerzego Leca będą głównym tematem tegorocznej XI rewii "Reality Shopka Szoł" z udziałem polityków, samorządowców i dziennikarzy w Teatrze Lalki Maski i Aktora "Groteska" w Krakowie.
"XI Reality Shopka Szoł. Myśli niesforne - wieczór sentymentalny" - odbędzie się 19 lutego na scenie "Groteski" w Krakowie.

 -Długo zastanawialiśmy się nad tematem tegorocznej edycji szopki. Rzeczywistość nas przerosła i nie dała się w naszych głowach poskromić. Zastanawialiśmy się nawet, czy w ogóle nie zrezygnować, ale postanowiliśmy wrócić do formuły pierwszej szopki, opartej na gotowych tekstach literackich - powiedział dyrektor teatru i reżyser spektaklu Adolf Weltschek. Jak podkreślił, wykorzystane na potrzeby szopki aforyzmy Leca "to satyra innego typu, niż polityczna, ale nie mniej sarkastyczna".

W warstwie muzycznej wykonawcy zmierzą się z utworami ABBY, Armstronga, Piazzoli, Edyty Geppert czy Marka Grechuty.

Oprócz wykonawców, znanych już z poprzednich edycji szopki, jak Ryszard Kalisz, Beata Kempa czy Joanna Senyszyn, w tegorocznym spektaklu przewidziano także występy "debiutantek": Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Jak powiedział dyr. Adolf Weltschek, spektakl powstaje "gwoli poprawy ogólnej kondycji naszego zbiorowego zdrowia psychicznego".
- Obecność polityków, którzy zdecydowali się na to, by swoimi osobami świadczyć, że śmiech i dystans to są rzeczy ważne i potrzebne, tego dowodzi i temu ta szopka ma służyć - powiedział.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.