PARTNER PORTALU
  • BGK

Gryfino. Akt oskarżenia ws. groźby wysadzenia ośrodka pomocy społecznej

  • PAP/AK    1 lutego 2018 - 17:53
Gryfino. Akt oskarżenia ws. groźby wysadzenia ośrodka pomocy społecznej
(fot. Shuttetrstock.com)

Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który groził wysadzeniem w powietrze ośrodka pomocy społecznej w Gryfinie, domagając się pieniędzy, (Zachodniopomorskie) został wysłany do tamtejszego sądu. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.
34-letni Damian Ł. udał się w listopadzie do ośrodka pomocy społecznej w Gryfinie, gdzie złożył wniosek o przyznanie pomocy finansowej - wynika z informacji szczecińskiej prokuratury okręgowej. Następnego dnia jeszcze raz odwiedził ośrodek i zażądał wypłacenia pieniędzy. Pracownica ośrodka poinformowała go, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie została wydana. Wtedy Ł. zagroził, że jeśli nie otrzyma pieniędzy, kupi butlę gazową i wysadzi budynek.

Na miejsce wezwano policję, która zatrzymała mężczyznę. Zastosowano wobec niego tymczasowy areszt.

Śledczy podali, że Ł. był w przeszłości wielokrotnie karany i obecnie zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy.

Za przestępstwo, które mu zarzucono na podstawie art. 282 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat. Przez to, że Ł. działał w warunkach recydywy, grozi mu kara surowsza do 15 lat pozbawienia wolności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.