PARTNER PORTALU
  • BGK

GTT wchodzi do miast

  • PAP/JL    2 lutego 2016 - 07:29
GTT wchodzi do miast
Działający w Trójmieście system Tristar umożliwia wdrożenie systemu priorytetów dla pojazdów służb ratowniczych. Fot. Pixabay.com

Amerykański producent inteligentnych rozwiązań dla transportu publicznego i pojazdów uprzywilejowanych przymierza się do podboju Polski.
Amerykańska firma Global Traffic Technologies (GTT), która pracuje nad rozwiązaniami od lat 60. ubiegłego wieku, a w 2007 r. wydzieliła się z 3M. Spółka ma też rozwiązania dla transportu miejskiego – pisze „Puls Biznesu”.

Zielona fala pozwala o 40 proc. zmniejszyć opóźnienia i skrócić czas podróży o 10-20 proc. Albo – jeśli autobus ma przyjechać na przystanek za wcześnie – można go opóźnić na skrzyżowaniu. To dla miast wielkie oszczędności.

Zainstalowanie systemu dającego priorytetowy przejazd pojazdom specjalnym, jak karetki, auta straży pożarnej czy policji zmniejsza liczbę wypadków o 70 proc. i skraca czasu reakcji nawet o 25 proc.

„Puls Biznesu” zaznacza jednak, że część polskich miast już ma systemy, które ułatwiają ruch pojazdom komunikacji miejskiej. Gdynia, Sopot i Gdańsk wspólnie wdrożyły system, w którym priorytetowy jest transport publiczny.

Działający w Trójmieście system Tristar umożliwia w przyszłości wdrożenie systemu priorytetów dla pojazdów służb ratowniczych, jednakże wymaga to wielu uzgodnień i wypracowania procedur z instytucjami, którymi miasto nie zarządza, takimi jak straż pożarna, organy służby zdrowia i policji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.