PARTNER PORTALU
  • BGK

Hejnał miejski na harmonijce ustnej. W Białymstoku

  • PAP    31 października 2014 - 09:07

Hejnał miejski grany na ustnej harmonijce będzie przez niemal miesiąc promował imprezy bluesowe, które w listopadzie odbędą się w Białymstoku. Pierwszy harmonijkowy hejnał białostoczanie będą mogli usłyszeć z wieży Ratusza w samo południe w piątek.




Białostocki Ośrodek Kultury (BOK) rozpoczyna w ten sposób promocję dwóch bluesowych wydarzeń: "Zaduszek bluesowych" oraz 30. "Jesieni z bluesem", jednej z najstarszych imprez bluesowych w Polsce.

Harmonijkowy hejnał - jak mówią organizatorzy - ma dotrzeć do jak największej liczby słuchaczy bluesa, a także zachęcić do słuchania tej muzyki innych. Taka promocja ma miejsce po raz trzeci.

Hejnał grany na harmonijce będzie odtwarzany do 23 listopada. Jego twórcą jest muzyk i harmonijkarz Tomek Kamiński, znany fanom bluesa z projektu "Harmonijkowy atak".

Bluesowe imprezy rozpoczną się 8 listopada; wówczas w kawiarni "Fama" odbędą się "Zaduszki bluesowe". Poświęcone są one pamięci Ryszarda "Skiby" Skibińskiego - pomysłodawcy "Jesieni z bluesem" oraz ówczesnemu liderowi Kasy Chorych.

Na scenie zaprezentuje się polski zespół Nie strzelać do pianisty, który gra - jak piszą organizatorzy - "emocjonalne ballady". Z programem bluesowo-soulowym wystąpi Niki Buzz z Dr Blues&Soul Re Vision. Niki Buzz jest cenionym gitarzystą i perkusistą amerykańskiego pochodzenia, natomiast Dr Blues - Krzysztof Rybarczyk, to znany wykonawca bluesowy.

Natomiast 19 listopada rozpocznie się jubileuszowa, 30. edycja "Jesieni z bluesem". Potrwa do 23 listopada. Wystąpią na niej bluesowe zespoły z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i Niemiec. Swoją premierę będzie miała też książka o kulturze popularnej i bluesie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!








KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2014-11-03 22:18:01

    Bardzo bym usłyszeć Też ten hejnał chciał, To może bym też go Na organkach grał.



NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI



Wyszukiwarki

Polecane oferty: