PARTNER PORTALU
  • BGK

Hit na deskach łódzkiego teatru

  • PAP    16 kwietnia 2011 - 10:31

Premiera spektaklu "Weekend na wsi" Marca Camolettiego w reż. Jarosława Stańka i Jerzego Jana Połońskiego odbędzie się w sobotę wieczorem na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi.
Jak powiedziała Emilia Marciniak z działu reklamy i promocji teatru, "Weekend na wsi" to prawdziwy hit teatralny, który cieszy się olbrzymim powodzeniem zarówno we Francji, jak i w Wielkiej Brytanii.

Autor spektaklu Marc Camoletti urodził się w Genewie we włoskiej rodzinie, ale większą część życia spędził w Paryżu. Swoją karierę rozpoczął jako artysta malarz, ale wkrótce zaczął pisać sztuki, które przetłumaczono na wiele języków i wystawiano w ponad pięćdziesięciu krajach.

Obecnie uznawany jest za jednego z najpopularniejszych pisarzy komediowych. W Paryżu wystawiono kilkadziesiąt jego sztuk, w tym "Boeing, boeing". W 1991 roku sztuka ta została wpisana do księgi Guinnessa za rekordową liczbę wystawień - 17,5 tys. w 55 krajach świata. Ponad dziesięć jego komedii doczekało się inscenizacji telewizyjnych i filmowych.

Reżyserami spektaklu są: Jarosław Staniek i Jerzy Jan Połoński. Grają: Magdalena Dratkiewicz, Marta Górecka, Maja Korwin, Olga Omeljaniec, Artur Zawadzki, Janusz German i Jakub Firewicz

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Kapśniaczek, 2011-04-16 21:23:02

    Hit leży na też deskach ale bynajmniej nie teatru...