PARTNER PORTALU
  • BGK

Holenderska orkiestra plenerowo w Toruniu

  • AW/torun.pl    1 sierpnia 2011 - 15:27

1 i 2 sierpnia niekonwencjonalne koncerty plenerowe orkiestry Ricciotti z Amsterdamu odbędą się w Toruniu. 40 młodych i energicznych muzyków holenderskiej orkiestry gra muzykę symfoniczną na żywo dla wszystkich i wszędzie.
- Ricciottii w niczym nie przypomina tradycyjnej orkiestry – mówi Anna Rzemykowska z Toruńskiej Agendy Kulturalnej. - Nie są to muzycy ubrani na czarno, stojący w głębi podium, ale zespół w kolorowych strojach, który chce grać blisko publiczności. Orkiestra szuka ludzi w miejscach, których mieszkają, pracują, spędzają wolny czas, wypoczywają i w miejscach, do których podróżują.

W Toruniu koncerty plenerowe orkiestry z Amsterdamu zostaną zaprezentowane w trzech wyjątkowych miejscach: w poniedziałek (1 sierpnia) muzycy zagrają przy fontannie w parku na Bydgoskim Przedmieściu (godz. 17.30) w razie niepogody koncert odbędzie się w Toruńskim Centrum Caritas, ul. Szosa Bydgoska 1 i na Rynku Staromiejskim (godz. 21.00), we wtorek artyści wystąpią na dziedzińcu Szpitala Miejskiego (godz. 10.00). Podczas toruńskich koncertów Orkiestry Ricciotti zostanie zaprezentowany polski repertuar: w specjalnej aranżacji usłyszymy m.in. "Takie Tango", a także utwory Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Henryka Wieniawskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: