PARTNER PORTALU
  • BGK

I Konkurs "Canticum Gaudium"

  • PAP    26 października 2011 - 19:28
I Konkurs "Canticum Gaudium"

Piętnastu śpiewaków weźmie udział w rozpoczynającym się 4 listopada w Poznaniu I Międzynarodowym Konkursie Wokalnego Muzyki Dawnej "Canticum Gaudium".
Na poznańskich scenach zaprezentuje się piętnastu młodych śpiewaków z USA, Kanady, Węgier, Niemiec, Francji, Portugalii, Tajlandii i Polski, wybranych przez organizatorów konkursu, na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Organizatorem przedsięwzięcia jest Poznański Chór Chłopięcy.

Uczestnicy prezentować będą dzieła kompozytorów renesansu i baroku, w tym m.in. Johna Dowlanda, Claudia Monteverdiego, Jana Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiego i Georga Haendla.

Jak poinformowała w środę Joanna Theuss z Poznańskiego Chóru Chłopięcego, popisy wokalne będą oceniane przez międzynarodowe jury, złożone z wybitnych specjalistów w zakresie muzyki dawnej. Laureat pierwszej nagrody otrzyma 5 tys. euro.

Przesłuchania półfinałowe i finałowe odbędą się w starej Auli Akademii Muzycznej w Poznaniu. Koncert galowy i ogłoszenie wyników odbędzie się 6 listopada w Auli Nova.

Konkurs zakończą warsztaty chóralne z kompozytorem i dyrygentem irlandzkiego zespołu wokalnego Anuna Michaelem McGlynnem. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.