PARTNER PORTALU
  • BGK

Igrzyska czas zacząć

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    18 września 2010 - 08:40
Igrzyska czas zacząć

18 września o godz. 20 na stadionie Legii rozpocznie się ceremonia otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Specjalnych. Będzie to największa sportowa impreza w Polsce.
Przez tydzień na sześciu obiektach w stolicy w sportowych zmaganiach udział weźmie ponad 1,5 tys. sportowców niepełnosprawnych intelektualnie z 56 państw.

Wejściówek na ceremonię otwarcia, które bezpłatnie były rozdawane, nie ma już dawno. Ci, którym udało się je dostać powinni przybyć na Legię dużo wcześniej niż tuż przed rozpoczęciem ceremonii.

Ceremonia otwarcia, to będzie wielki show. Udział zapowiedziało wiele gwiazd i ważnych osobistości z Timothy Shriver, córką twórczyni ruchu olimpiad specjalnych i prezydentem FIFA Seppem Blatterem na czele. Nie zabraknie prezentacji zespołów. Kulminacją będzie zapalenie na stadionie znicza. Całość uświetni koncert zespołów Myslovitz i Simply Red, któremu lideruje Mick Hucknall, ambasador olimpiad specjalnych.

Uroczystości związane z igrzyskami już trwają. W sobotę o godz. 11.30 w muzeum sportu w Centrum Olimpijskim odsłonięta zostanie tablica poświęcona Eunice Kennedy Shriver, inicjatorce olimpiad specjalnych. O godz. 14 z pl. Bankowego przed ratuszem wyruszy sztafety niosącej Ogień Nadziei. Pochodnię zapali prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.