PARTNER PORTALU
  • BGK

II nabór do Funduszu Filmowego

  • BEZ    16 lutego 2010 - 16:51

Kolejną możliwość zdobycia środków na realizację swoich produkcji zyskało zachodniopomorskie środowisko twórców filmowych. Łączna kwota przeznaczona na wsparcie finansowe filmowców w 2010 roku to 700 tys. zł.
Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film ogłosił II nabór na finansowe wsparcie produkcji filmowej. Celem ZFF jest finansowe wspieranie produkcji filmowej, związanej z promocją Województwa Zachodniopomorskiego, związanej poprzez tematykę, miejsca realizacji lub osoby twórców, mieszkańców lub przedsiębiorstw z naszym województwem.

Z ZFF wspierane będą filmy fabularne oraz dokumentalne - reżyserów debiutantów oraz ich drugie filmy. Za debiutanta w filmie fabularnym uważany jest twórca, który nie ma w swoim dorobku reżyserskim pełnometrażowego filmu fabularnego, rozpowszechnianego w kinach. Za debiutanta w filmie dokumentalnym uważany jest twórca, który nie posiada w swoim dorobku pozaszkolnego filmu dokumentalnego.

Termin składania wniosków: 22 luty – 22 marca 2010r. (dokumenty powinny zostać dostarczone do siedziby ZFF najpóźniej 22.03.2010 r. do godz. 16.00) Zamek Książąt Pomorskich, Ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, w. A pok. 108.

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film powstał jako pierwszy w Polsce 17 kwietnia 2009 roku. Jest finansowany przez trzy podmioty samorządowe tj. Województwo Zachodniopomorskie, Miasto Szczecin i Miasto Koszalin. Jest jednocześnie pierwszą wspólną inicjatywą samorządów w województwie w dziedzinie kultury.

W roku ubiegłym Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film dysponował także kwotą 700 tys. zł. 22 czerwca 2009 roku zamknięty został pierwszy nabór wniosków dotyczących wspierania produkcji filmowej. Przystąpiło do niego 20. producentów filmowych a 10. z nich zostało nagrodzonych.

28 stycznia w kinie Zamek można było obejrzeć dwa z dziesięciu filmów, które nie powstałyby, gdyby nie finansowa pomoc ZFF: „W starym kinie – Pionier  1909” w reżyserii Marcina Korneluka; producent Boogie Production Bogiel Bohdan w Szczecin oraz „Awans w świadomości czyli fama o FAMIE”, wyprodukowany przez Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art. z Warszawy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.