PARTNER PORTALU
  • BGK

II Wystawa Maszyn Rolniczych

  • AZA    5 maja 2011 - 21:20

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z Barzkowic wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego organizuje II Wystawę Maszyn Rolniczych, która odbędzie się w dniach 21-22 maja w Koszalinie.
Województwo Zachodniopomorskie wesprze organizację wydarzenia kwotą 38 349,50 zł brutto ze środków Pomocy Technicznej PROW 2007-2013, schemat III, w ramach realizacji zapisów Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2010-2011.

Wystawa będzie miała na celu przedstawienie dorobku wystawców produkujących i oferujących szeroki asortyment sprzętu rolniczego oraz zaprezentowanie instytucji działających na obszarach wiejskich takich jak Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Zachodniopomorska Izba Rolnicza, Agencja Nieruchomości Rolnych i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Będzie ona skierowana do rolników i mieszkańców regionu zachodniopomorskiego.

W ramach projektu zaprezentowane zostaną osiągnięcia w dziedzinie produkcji przemysłowej i rolniczej z powiatów województwa zachodniopomorskiego. W trakcie wystawy odbędzie się seminarium na temat kolektorów słonecznych w ramach kampanii europejskiej „Słoneczne Dni”, której koordynatorem w Polsce jest Instytut Energetyki Odnawialnej. Odbędą się także konkursy pn. „Wiedza o Programie Rozwoju Obszarów wiejskich 2007-2013” oraz „Najatrakcyjniejsze stoisko wystawiennicze”.

Wystawa pozwoli dotrzeć do społeczności lokalnej zainteresowanej rozwojem obszarów wiejskich, a także będzie okazją do spotkań i wymiany doświadczeń wśród rolników i mieszkańców obszarów wiejskich naszego województwa.

Powyższe działanie wpisuje się w cele Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2010-2011, Działanie 3.1. Identyfikacja i analiza możliwych do przeniesienia dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich oraz przekazanie informacji na ich temat, Poddziałanie 1. Wsparcie imprez regionalnych i lokalnych promujących rozwój obszarów wiejskich i tereny wiejskie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.