PARTNER PORTALU
  • BGK

III Międzynarodowy Festiwal Fotografii Młodych

  • PAP    5 sierpnia 2011 - 21:57
III Międzynarodowy Festiwal Fotografii Młodych

Wystawy laureatów Konkursu Fotografii Młodych, warsztaty z fotografii, spotkania autorskie z uznanymi fotografikami znajdą się w programie III Festiwalu Fotografii Młodych, który rozpoczął się w piątek wieczorem w Jarosławiu (Podkarpackie).
Jak poinformowała szefowa festiwalu, Aleksandra Jachimska-Kowal, jest to jedyny w Polsce festiwal fotograficzny, w którego programie głównym prezentowane są prace młodych amatorów fotografii.

Najważniejszym punktem festiwalu, który potrwa do 13 sierpnia, będzie prezentacja prac laureatów Konkursu Fotografii Młodych, zorganizowanego w ramach festiwalu przez Klub Młodych Fotografów w Jarosławiu.

Jak wyjaśniła Jachimska-Kowal, konkurs był adresowany do młodych ludzi, do 30. roku życia. Tematyka prac konkursowych była dowolna. Miały to być jednak nie pojedyncze zdjęcia, lecz gotowe do prezentacji wystawy, przemyślane kompozycyjnie, z motywem przewodnim.

W konkursie wzięło udział 108 autorów z pięciu krajów: Polski, Ukrainy, Słowacji, Czech i Wielkiej Brytanii. Nadesłali oni w sumie 190 prac - łącznie 2748 fotografii. Z tego jury wyłoniło 16 wystaw, które zostały zakwalifikowane do prezentacji na festiwalu.

Ponadto w ramach festiwalu odbędzie się Letnia Szkoła Fotografii, warsztaty mistrzowskie z zakresu fotografii i multimediów prowadzone przez członków brytyjskiej agencji Panos Pictures, warsztaty z druku oraz spotkania autorskie z uznanymi twórcami fotografii.

Zaplanowano tekże akcję "Portret Jarosławia", zachęcającej mieszkańców miasta do robienia zdjęć. Od soboty do piątku na jarosławskim rynku działać będzie plenerowe studio fotograficzne. Korzystać będą mogli z niego wszyscy mieszkańcy, chętni do udziału w imprezie. Ich prace zostaną pokazane na wystawie otwartej ostatniego dnia festiwalu.

"Festiwal bardzo szybko wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń fotograficznych w kraju. Jest on także doskonałym środkiem promocji naszego województwa i Jarosławia zarówno w Polsce jak poza jej granicami" uważają organizatorzy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: