PARTNER PORTALU
  • BGK

Ile Polacy wydadzą na Wielkanoc?

  • InfoWire.pl/AT    9 marca 2018 - 07:39
Ile Polacy wydadzą na Wielkanoc?
Polacy wydadzą więcej na zakupy Wielkanocne (fot.pixabay.com)

Na zakupy wielkanocne i okołowielkanocne Polacy wydadzą w tym roku średnio 526 zł, czyli o 126 zł więcej niż w 2017 r. – wynika z badania Barometr Providenta.
Tylko 4 proc. badanych wyda na święta powyżej 1000 zł. Z kolei 12 proc. respondentów będą one kosztowały mniej niż 200 zł, w większości dotyczy to osób samotnych i seniorów.

Wyższe zarobki i… ceny

Na wzrost wydatków na święta wielkanocne mają wpływ głównie dwa czynniki. Po pierwsze poprawia się nasza sytuacja materialna – zarabiamy coraz więcej. Po drugie – niestety – rosną również ceny produktów, które kupujemy.

Wydawajmy z głową

Oczywiście wydatki na Wielkanoc nie są niczym niespodziewanym. Ponosimy je co roku, więc możemy je zaplanować. Dlatego też, jeśli nie jesteśmy w stanie pokryć ich z bieżących środków, powinniśmy odpowiednio wcześnie zacząć na święta oszczędzać. Poza tym pamiętajmy, żeby zachowywać rozsądek podczas samego robienia zakupów.

Preferujemy domowe zacisze

A jak Polacy spędzą tegoroczne święta? „Jesteśmy tradycjonalistami. 7 na 10 respondentów deklaruje, że spędzi te święta w domu, z rodziną, z najbliższymi. 4 na 10 – że urozmaici ten czas także wizytami u znajomych i przyjaciół. Tylko 2 proc. Polaków wyjedzie na wypoczynek” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Magda , 2018-03-18 17:21:44

    My z mężem wydaliśmy na wiekanoc tyle co na urlop ;) Zdecydowaliśmy się po raz pierwszy w życiu spędzić święta w hotelu. Fajny, niedrogi pakiet, wszystko w cenie, o nic nie trzeba się martwić, zadnego sprzatania, szykowania, a mamy dodatkowo dostęp do spa, swietne jedzenie, no i siebie :) Wybor padl... na hotel unitral w mielnie, polecony przez znajomych, podobno rewelacyjne miejsce!  rozwiń