PARTNER PORTALU
  • BGK

Ile wiesz o samorządzie terytorialnym?

  • wer/www.lubelskie.pl    20 września 2011 - 17:29
Ile wiesz o samorządzie terytorialnym?

Rusza druga edycja Konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym, organizowany wspólnie przez urząd marszałkowski województwa lubelskiego oraz zakład samorządów i polityki lokalnej wydziału politologii UMCS.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Lubelszczyzny.

Uczestnicy konkursu będą musieli wykazać się m.in. wiedzą o współczesnej strukturze samorządu terytorialnego, zasadach i trybie przeprowadzania wyborów samorządowych a także o współpracy samorządów z mediami.

Konkurs składa się z 3 etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Jest przeznaczony dla uczniów publicznych i niepublicznych szkół ponadgimnazjalnych.

Do udziału w konkursie zachęcają prof. Stanisław Michałowski kierownik Zakładu Samorządów i Polityki Lokalnej i Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego (oceń działania marszałka)

- Tak naprawdę to samorząd wpływa na kształtowanie postaw obywatelskich, dlatego ważne by w konkursie brali udział uczniowie - podkreśla marszałek Hetman. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 24 lutego 2012 r. podczas finału wojewódzkiego. Zwycięzcy dostaną nagrody, mogą na nie liczyć również szkoły.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.