PARTNER PORTALU
  • BGK

Ile wiesz o samorządzie terytorialnym?

  • wer/www.lubelskie.pl    20 września 2011 - 17:29
Ile wiesz o samorządzie terytorialnym?

Rusza druga edycja Konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym, organizowany wspólnie przez urząd marszałkowski województwa lubelskiego oraz zakład samorządów i polityki lokalnej wydziału politologii UMCS.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Lubelszczyzny.

Uczestnicy konkursu będą musieli wykazać się m.in. wiedzą o współczesnej strukturze samorządu terytorialnego, zasadach i trybie przeprowadzania wyborów samorządowych a także o współpracy samorządów z mediami.

Konkurs składa się z 3 etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Jest przeznaczony dla uczniów publicznych i niepublicznych szkół ponadgimnazjalnych.

Do udziału w konkursie zachęcają prof. Stanisław Michałowski kierownik Zakładu Samorządów i Polityki Lokalnej i Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego (oceń działania marszałka)

- Tak naprawdę to samorząd wpływa na kształtowanie postaw obywatelskich, dlatego ważne by w konkursie brali udział uczniowie - podkreśla marszałek Hetman. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 24 lutego 2012 r. podczas finału wojewódzkiego. Zwycięzcy dostaną nagrody, mogą na nie liczyć również szkoły.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.